AC Origins vs AC Valhalla

TavukluDinozor

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar iki oyundan birini almayı düşünüyorum bütçe sıkıntım yok. Antik mısır evrenine ayrı bir ilgim var fakat Origins hakkında yapılan yorumlar gerçekten beni bir adım geri attırdı. Viking evreni de hoş duruyor fakat antik mısır bir başka bana göre siz ne önerirsiniz asıl amacım oyunun beni sıkmaması ve güzel bir hikayesi olması önerinizi bekliyorum.
Not: Oddysey oynadım hoşuma gitmedi dostlar oyunu 2. saatinde bıraktım.

Origins sonuç olarak yeni bir temele geçmenin ilk adımları ve birçok hata da bununla beraber geliyor, yine de atmosfer olarak benim çok beğendiğim bir oyundu. Savaş mekanikleri-beni sıkmıştı- tatmin edici değil bana göre, animasyonlar ve çeşitlilik tekrarlıyor kendini. Valhalla ise Odyssey kadar sevmediğim fakat son 3 oyunda Odyssey'den sonra oynanabilecek bir oyun seviyesinde benim gözümde, hikayesel olarak çok mu iyi? Bence değil fakat iskandinav mitolojisine ilgin varsa kendini güzel bir dünyada bulabilirsin gibi düşünüyorum. Yine hatalar ve kendini tekrar eden kısımlar var mı, evet var fakat Origins'e göre çeşitliliği daha fazla elbette. Hikaye konusunda kendi fikrimce "Origins > Valhalla" diyebilirken oynanış açısından "Valhalla > Origins" diyebilirim. Renkler ve zevkler tartışılmaz ama bir bütüne bakıldığında eksiklikleri ile Valhalla benim için Origins'ten daha iyi bir oyundur.
Origins sonuç olarak yeni bir temele geçmenin ilk adımları ve birçok hata da bununla beraber geliyor, yine de atmosfer olarak benim çok beğendiğim bir oyundu. Savaş mekanikleri-beni sıkmıştı- tatmin edici değil bana göre, animasyonlar ve çeşitlilik tekrarlıyor kendini. Valhalla ise Odyssey kadar sevmediğim fakat son 3 oyunda Odyssey'den sonra oynanabilecek bir oyun seviyesinde benim gözümde, hikayesel olarak çok mu iyi? Bence değil fakat İskandinav mitolojisine ilgin varsa kendini güzel bir dünyada bulabilirsin gibi düşünüyorum. Yine hatalar ve kendini tekrar eden kısımlar var mı, evet var fakat Origins'e göre çeşitliliği daha fazla elbette. Hikaye konusunda kendi fikrimce "Origins > Valhalla" diyebilirken oynanış açısından "Valhalla > Origins" diyebilirim. Renkler ve zevkler tartışılmaz ama bir bütüne bakıldığında eksiklikleri ile Valhalla benim için Origins'ten daha iyi bir oyundur.

Dipnot: Odyssey'in üstüne ekleme yapılmış bir versiyon olarak düşünebiliriz Valhalla'yı. Bazı şeyler geliştirilmiş, tabii ki klasik olarak iyi şeylerin yanında bir ton kötü yeni şey de eklenmiş, Odyssey'i sevmeyip Valhalla'yı seven oyuncular olduğunu da biliyorum bazı durumlardan dolayı. Valhalla bazı anları hariç Odyssey'e göre ayakları daha yere basan bir oyun.

Anladım hocam tavsiyeniz için teşekkürler sanırım Origins başlayacağım inşallah pişman olmam bakalım.

Origins sonuç olarak yeni bir temele geçmenin ilk adımları ve birçok hata da bununla beraber geliyor, yine de atmosfer olarak benim çok beğendiğim bir oyundu. Savaş mekanikleri-beni sıkmıştı- tatmin edici değil bana göre, animasyonlar ve çeşitlilik tekrarlıyor kendini. Valhalla ise Odyssey kadar sevmediğim fakat son 3 oyunda Odyssey'den sonra oynanabilecek bir oyun seviyesinde benim gözümde, hikayesel olarak çok mu iyi? Bence değil fakat iskandinav mitolojisine ilgin varsa kendini güzel bir dünyada bulabilirsin gibi düşünüyorum. Yine hatalar ve kendini tekrar eden kısımlar var mı, evet var fakat Origins'e göre çeşitliliği daha fazla elbette. Hikaye konusunda kendi fikrimce "Origins > Valhalla" diyebilirken oynanış açısından "Valhalla > Origins" diyebilirim. Renkler ve zevkler tartışılmaz ama bir bütüne bakıldığında eksiklikleri ile Valhalla benim için Origins'ten daha iyi bir oyundur.

Dipnot: Odyssey'in üstüne ekleme yapılmış bir versiyon olarak düşünebiliriz Valhalla'yı. Bazı şeyler geliştirilmiş, tabii ki klasik olarak iyi şeylerin yanında bir ton kötü yeni şey de eklenmiş, Odyssey'i sevmeyip Valhalla'yı seven oyuncular olduğunu da biliyorum bazı durumlardan dolayı. Valhalla bazı anları hariç Odyssey'e göre ayakları daha yere basan bir oyun.

Origins'e ben bayılmıştım oynarken. Mısır, firevun, tapınaklar ilgimi çekiyordu. Çöl deve ne bileyim bir sürü güzel şey vardı. Bayılmıştım DLC'ler efsane idi. Vallaha sanki sürekli oynadığım oyun gibi gelmişti bana.

Odyssey'i çok sevmediyseniz Valhalla ve Origins'e de para vermenize gerek yok diye düşünüyorum. İlla alacaksanız Valhalla alın. Ben Odyssey'i 19. saatte bırakmıştım. Şu anda Valhalla'da 21. saate geldim ve daha oynarım gibime geliyor. Origins'i hiç oynamadım ancak atmosferi dışında çok fark olduğunu sanmıyorum Odyssey ile. Odyssey'in de atmosferi iyiydi ancak oyun çok tıkanıyordu bence. Yani ya Valhalla ya hiç diyorum.

Geri
Yukarı