AC Serisine Hangi Oyundan Başlanmalı?

Bence oynanmaması gereken bir oyun 1. oyun. AC 1, Rogue, revolution ve Unity kesinlikle oynanmamalı. AC 2 ve Black Flag de kesinlikle oynanması gereken oyunlar. Onun dışında kalan son üçleme, syndicat, AC 3 ve Brotherhood da istenirse oynanabilecek ama çok da iyi olmayan oyunlar.

Neden üzgün yedim :D

Hocam o oyunla karşılaştırmak yanlış çünkü apayrı oyunlar. Birisinde sadece QTE ve güzel animasyon var diğer üç oyunda ise iyi bir açık dünya, kısmen ilgi çeken hikaye (hiçbir AC oyununun hikayesi beni çekmedi), iyi grafikler, iyi vuruş hissiyatı var. Ki AC serisi çöküşte olan bir seriydi sizin öncekileri çok sevmeniz genel olarak insanların artık baymaya başladığı gerçeğini değiştirmiyor.
Eski seriler insanı bayıyorsa yeni seriler direk öldürüyor. AC ile alakası yok çünkü yeni serilerin. Ayrıca AC 2-3-4 Hikayeleri gayet sürükleyici 1'de fena değil. AC oynayıpta baydı diyen kişilerin bu tarz oyunları sevmediğini anlıyor başka tarz oyunlara yöneliyorlar.

Eski seriler insanı bayıyorsa yeni seriler direk öldürüyor. AC ile alakası yok çünkü yeni serilerin. Ayrıca AC 2-3-4 Hikayeleri gayet sürükleyici 1'de fena değil. AC oynayıpta baydı diyen kişilerin bu tarz oyunları sevmediğini anlıyor başka tarz oyunlara yöneliyorlar.
Hocam hikayesel olarak değil mesela AC Unity ile Rogue'u karşılaştırın. Birebir aynı oyun. Üstelik gemi takip etmek nedir hocam Allah aşkına cidden seviyormusunuz bunu? Bazı serilerin zamanla değişmesi gerekir yoksa oyun serisi ölür gider. Sizin deyişinizle o zaman God of War'da God of War değil yada Witcher'ın ilk oyununa bakarsanız Witcher'da Witcher değil.

Revalations'a oynanmaması gereken oyun demişsin. Seri içerisindeki sıkıcı oyunlardandır lakin üçleme içerisindeki bitirici hikayedir. Ayrıca serinin ilk oyununa olan o geri dönüşler inanılmaz hoşuma gitmişti.

Belki oynanmaması gereken bir oyun değil ama Ezio'nun hikayenin çok uzaması ve malum arkadaşın ölümünün saçmalığı gerçekten sıkıyor. Ortalama denebilir ama bence iyi değil.

Hocam hikayesel olarak değil mesela AC Unity ile Rogue'u karşılaştırın. Birebir aynı oyun. Üstelik gemi takip etmek nedir hocam Allah aşkına cidden seviyormusunuz bunu? Bazı serilerin zamanla değişmesi gerekir yoksa oyun serisi ölür gider. Sizin deyişinizle o zaman God of War'da God of War değil yada Witcher'ın ilk oyununa bakarsanız Witcher'da Witcher değil.
Haklısınız, bırakın hocam bu AC değil diye gezen kaldı mı hâlâ? Qwe.
Valhalla'nın en hızlı satan AC oyunu olması yeni nesillerin daha başarılı olduğunun kanıtı.

Assassin's Creed 2, Brotherhood be Revelations oynamadan Ac oynadım diyen olmamalı. Sadece son oyunları oynamak ac ruhunu anlamaya yeterli değil. Ayrıca Odyssey'i kesinlikle sevemedim. Origins'e lafım yok, beğendim. Valhalla'yı hala oynuyorum. Unity'de parkur mekanikleri için 100 saatten fazla harcadığım için sevmiştim. Ac4 gemi savaşları ve hikâyesi için oynanabilir. Ac3'ün hikayesini sevemesemde oynanilabilir.

Geri
Yukarı