AC Serisine Hangi Oyundan Başlanmalı?

Çıkışına göre ilkten başla sona kadar git. En sevdiğim oyunlar 2, Brotherhood, 4 ve Origins. Hepsini dönüp dönüp oynarım. Ezio serisi ve Bayek'in hikayesi şahane işlenmişti ve dönem ortamını çok güzel betimliyordu. 4'ü sevmemdeki etken korsan-assassin karışımı seriye ilginç bi' hava katmıştı. Unity'de grafik açısından son derece güzeldi ama hem dövüşlerin zorluğu hem de Ezio çakması bi' karakter oluşumu vardı. O yüzden sırf bitirmek için oynamıştım. Syndicate'e hiç girmiyorum bile en vasat oyun benim için. Victoria dönemi daha kötü anlatılamazdı. Oyunu hala bitirmedim senelerdir yarıda bıraktım.

İlk oyunun 2 kötü yanı var ışık optimizasyonu çöp hiçbir türlü ayarlayamıyorsun ve başlar güzel olsa da sıkıcı bir ilerleyişi var. İçini bunaltıyor insanın 2 saat sonra silmiştim. Aslında ilk oyuna hiç gerek yok çünkü AC Brotherhood oyununda sık sık 1.Oyuna dönüp Altair'den kesitleri oynuyoruz hata El Muallim'i bile görüyoruz o derece eskiye gidiyor. O yüzden sıralaman şu şekilde olmalı;
AC2 > Brotherhood > Revelations > AC3 > AC4 Black Flag > Bundan sonrası çok da önemli değil.

Yanlış. Geçmişe dönüp Altair'in anılarını izlediğimiz oyun Brotherhood değil Revelations. Ayrıca anılar ilk oyunu anlatmıyor, oyundan önce ve sonra olanları anlatıyor. İlk oyun sadece Altair olduğu için değil, günümüzde geçen Abstergo kısmı için de önemli. AC2'den başlayan birisi hikayede çoğu detayı kaçıracaktır.

Elma muhabbeti vardı Botherhood diye hatırlıyordum baya oldu çünkü bu oyunları oynamayalı. Ama şimdi baktım da Revelations'muş. Abstergoyu anlamasına lüzum yok Animus'u yapan şirket işte. Valla AC1'i önermiyorum AC2'den başlayan da hikayede çoğu detayı kaçırmayacaktır. Yanlış bilgi vermeyin.

İkinci oyundan başla, Ezio karakterinin üç oyununu da oyna. Ezio'nun son oyunu Revelations ta Altair'in hikayesi anlatılıyor. Senaryoya önem veriyorsan, Assassin's Creed 3 serinin son oyunu bence. Sonra çıkan oyunlarda senaryo açısından hiçbir ilerleme yok bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı