AC2 tuş sembolleri değiştirilebilir mi?

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sağ üstte bulunan anlamsız kafa, bacak sembollerini kontrolcü tuşlarına çeviremez miyiz? Herhangi bir mod veya dosyalardan yapabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla yok ama biraz oynadıktan sonra eliniz alışıyor, kontrolleri unutsanız bile ayarlardan kontrolleri düzenleye girin, orada gözükür neyin ne olduğu.

Kafa (sarı) E, boş (kırmızı) el Shift, dolu (mavi) el Sol Fare, ayaklar (yeşil) Space tuşuna denk geliyor hocam. Yine de mod kullanmak isterseniz PC için şu mod var sanırım, kol kullanıyorsanız MahvolmuşŞövalye'nin attığı mod tercih edilebilir.
Mod sayfalarında oyunu her açışınızda yükleme adımlarını tekrarlamanız gerektiği yazıyor, uğraşmaya değer mi size kalmış.

Hocam ben bunun bayağı çilesini çekmiştim eskiden. Oyunun sonunda bile klavyeden bütün tuşlara basıyordum hangisi hangisi diye. Koldan oynamak daha rahattır diye düşündüm. Aynı hatayı devam oyunlarında yapmamışlar bari.
Başlangıçtaki kavga kısmında kontrolleri bir kere ezberleyip devamında sorun yaşamamıştım hocam. Yine de kafanızın karışmasını anlayabiliyorum, ara sahne izlerken ne zaman, neye basmanızı isteyeceği belli olmuyordu. Bütün yetenekleri tek seferde öğrenmediğimiz için de unutabilmeniz normal.

Son düzenleme:
1686422485083.png

Denedim de olmuyor.
Kafa (sarı) E, boş (kırmızı) el Shift, dolu (mavi) el Sol Fare, ayaklar (yeşil) Space tuşuna denk geliyor hocam. Yine de mod kullanmak isterseniz PC için şu mod var sanırım, kol kullanıyorsanız MahvolmuşŞövalye'nin attığı mod tercih edilebilir.
Mod sayfalarında oyunu her açışınızda yükleme adımlarını tekrarlamanız gerektiği yazıyor, uğraşmaya değer mi size kalmış.
Hocam ben bunun bayağı çilesini çekmiştim eskiden. Oyunun sonunda bile klavyeden bütün tuşlara basıyordum hangisi hangisi diye. Koldan oynamak daha rahattır diye düşündüm. Aynı hatayı devam oyunlarında yapmamışlar bari.

Eki Görüntüle 1815621
Denedim de olmuyor.

R2 koşmak, kare yumruk tarzı olduğu için gamepad daha kolay aslında. Sonraki oyunlarda aynı şeyi yapmamışlar dediğinize göre AC Brotherhood, Revelations, 3 veya Unity vs. oynamışsınızdır. Onlarla aynı mekanikler ve tuş dizilimi var.

R2 koşmak, kare yumruk tarzı olduğu için gamepad daha kolay aslında. Sonraki oyunlarda aynı şeyi yapmamışlar dediğinize göre AC Brotherhood, Revelations, 3 veya Unity vs. oynamışsınızdır. Onlarla aynı mekanikler ve tuş dizilimi var.
Yanlış hatırlıyorum o zaman, sanki onlarda direkt tuşlar gözüküyordu.

1686422691482.png

Doğru hatırlıyorum hocam.

Yanlış hatırlıyorum o zaman, sanki onlarda direkt tuşlar gözüküyordu.
Onlarda direkt tuşlar gözüküyor hocam. Onları oynadıysanız daha rahat gelir anlamında demek istedim ben. Daha yeni Brotherhood'u tekrar bitirdim ve mesela onda Playstation kolunu Xbox(Eski oyun olduğu için PS kollarını genel olarak desteklemiyor) olarak tanıtıp hangi tuşun ne anlama geldiğini görerek oynadım. Kafa sembolü yerine "Y" vs. vardı yani.

Yanlış hatırlıyorsunuz demedim hocam zaten. Benim cümlem yanlış anlaşılmış o kadar.

Geri
Yukarı