Accent Era ve Renault Flash'ın kullanımı rahat mı?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sürücü kursunda iki çeşit araba varmış biri Renault Flash biri de Accent Era. Şansıma hangisi gelir bilmiyorum bunların kullanımı rahat mıdır? Era rahattır diye düşünüyorum ama Flash'tan biraz tereddüt ediyorum. Pek sevmem o tarz arabaları çürük olunca ayrı çekilmez oluyorlar sürmüştüm daha önce. O gelirse kalma riskim var. Sürdüm daha önce benzerini pek iyi değil şanzıman direksiyon vs.

Son düzenleme:
Flashın debriyajı sert gelebilir eski olduğu için bir de hidrolik direksiyon değilse zorlanabilirsin biraz era kullanmak daha kolaydır.

Çürüklükle ne akakası var araba ehliyet sınavının. Dönerken sinyal vereceksin, hızına dikkat edeceksin, kemerini takıp arabanı kullanacaksın. Gören de şehirler arası 4 saat yol gideceksin sanır.
Hocam direksiyonu falan sert ya hep Kangoo kullandım şimdiye kadar bir ara arkadaş verince flash değil de Renault 12 sürmüştüm sert araba biraz ondan tereddüt ediyorum.

Flash ne alaka ya çok eski bişi. Accent Era eski arabam uzun süre kullandım iğrenç bir yol tutuşu vardır ama sürüşü falan rahattır.
Hocam adam mı yanlış mı söyledi bilmiyorum ama ne bileyim ben sürücü kursu test alanlarında ya clio ya i10 gördüm bugüne kadar. Flash acayip geldi cidden.

İki aracın da kullanım hissi berbattır. O konuya çok takılmadan sınavı geçmeye odaklanın derim.

Hocam direksiyonu falan sert ya hep Kangoo kullandım şimdiye kadar bir ara arkadaş verince flash değil de Renault 12 sürmüştüm sert araba biraz ondan tereddüt ediyorum.
Dostum kuralları bilmedikten sonra bmw ile de kalırsın sınavdan. Bilen Anadolla de geçer. Sınava vw Bora gidip şahinle sınava girmiştim yıllar yıllar önce. Arabaya çok takılma, hocalar da farkında olur zaten arabanın.

Buraya kadar konu açıyorsan stres yapmışsın demektir. Düşünme böyle şeyler, el arabası da verseler geçeceğim diye düşün, kendine güven biraz. Bu stresle geçemezsin.

Benim hocada 2007 206+ çıktı araba baya döküntü ama yine de idare eder. İlk gün iyi geçti. Araba 670k görmüş. Ama şanzımanı cidden bellemişler kim bilir kimlerin eline düştü o kursta. Debriyajı köklesem bile geçmiyor arada vites.

Geçtim hamdolsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı