Acces Point internet kesilmesi neden kaynaklanır?

ayazcag

Picopat
Merhabalar, öncelikle belirteyim modemimin konumu nedeniyle odamda internetim 1 çekiyor. Hem telefonumda hem de bilgisayarımda internetimin olması için evde boşta kalan 2 modemden birini değerlendireyim diyorum fakat ikisiylede çok saçma bir sorunla karşılaşıyorum. Ana modemimin kanalı ne ise Acces pointimin kanalını da aynı yapıyorum, her ikisininde çalışma modları mixed 802.11(b+g+n) ve çalışma frekansları 20mhz ama sürekli telefonumda ve bilgisayarımda internet kesiliyor. Ailem ana modemi kullanıyor ve herhangi bir kesintiyle karşılaşmıyorlar. Sorun sadece acces pointler de ve ona bağlanan cihazlarda görünüyor. İnterneti birkaç saat hatta bazen dakika sorunsuz kullanıyorum sonra bilgisayarım internete bağlı iken, ethernet simgesi çıkıyor yani herhangi bir ünlem yok fakat nedense birtürlü google'ye girmiyor. Bilgisayarımda bu sorunu yaşadığımda telefonuma bakıyorum o sırada telefonumda AP, 5 çizgi çekiyor fakat google'ye bile girmiyor. Hemen diğer aile fertlerimin telefonundan kontrol ediyorum ana modemde bir kesilme yaşamıyorlar benim ap'ye bağlayınca onlarda google'ye giremiyorlar. Telefonumdan veya Bilgisayarımdan online oyuna girsem oyundan düşüyorum. Peki bu kopmalar neden kaynaklanıyor olabilir? Neyi yanlış yapıyorum?

Ana modemim: ZXHN H267A V1.0.

1. AP ve modu: ZTE Zxv10 W300 / Köprü modu (Köprü modundan başka mod olmadığı için köprü moduna alıp ana modemden ethernet kablosu çekip bağlanıyorum ve bahsettiğim kopma bu moddada mevcut.)

2. AP ve modları : Tplink WA901ND (Tüm modları denedim hepsi çalışıyor ve bahsettiğim kopma tüm modlarda yaşanıyor)

DHCP'lerini kapalı yapıyorum fakat ip bölümüne hiç dokunmuyorum, o getaway ip'yi felan default olarak bırakıyorum. Acaba onlarla oynamam mı gerekiyor? Hangi ayarları yapsam kesilmem tamamen ortadan kalkar? Çünkü ana modemde hiçbir kesilme yok iken AP'de kesilme var ise AP'nin ayarlarının düzgün yapılmadığından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bence ben AP'nin Lan ayarlarının yapılandırmasını yapamıyorum kesilme ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Yukarı