Access Point önerisi

SavixieN

Centipat
Katılım
1 Eylül 2020
Mesajlar
55
Merhabalar,

Access Point yanlış bilmiyorsam Wi-Fi sinyallerini güçlendiriyor. Annem en arka odada kaldığı için Wi-Fi çekmiyor. Sanırım bir Access Point'e ihtiyacımız var. ZyXEL kablosuz Millenicom'dan gelen modemi kullanıyorum. F/P olarak bir tane Access Point önerir misiniz? Kurulumu nasıl oluyor?

Teşekkürler :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

celalcinar

Hectopat
Katılım
7 Mayıs 2015
Mesajlar
141
Bu güzel bir cihazdır. Üç farklı modu olması ise kullanım alanını arttırıyor. İstersen kablosuz olarak menzil genişletici amaçla kullanabilirsin.(Router moduna göre daha yavaş olur kablosuz modlar.) İstersen kablo ile modeme bağlayıp router olarak kullanabilirsin. Ayrıca access point olarak da kullanabilirsin.
https://www.hepsiburada.com/tp-link...il-genisletici-access-point-router-p-BD801464
Bütçe yok.
Bu bir modem router veya menzil genişletici olarak kullanılmaz.
Edit: Detaylı bakmamışım farklı modları varmış. Fakat aynı zamanda modem olduğu için fiyat artıyor.
 

Pmw

Hectopat
Katılım
6 Mart 2020
Mesajlar
2.153
Makaleler
3
Çözümler
15
Yer
BSU
Bu bir modem router veya menzil genişletici olarak kullanılmaz.
Hayır kullanılabiliyor. Bakınız modları.
KUEEcLR2x2oOErHyibsnFw-_RTf5-N_j3aMieya2htu_rcMYDiRNLkReA2ijJRRj9N_JVN6bYXg8ZvjwWuLjXMBFhtVGz5yyulmVId-GwF1qkEo3oh--nf7bpc5Xf3TuLQ
 

Jude2World

Kilopat
Katılım
9 Ağustos 2014
Mesajlar
246
Merhaba, yeni konu açmamak için buraya yazayım dedim. Modem evin alt katında ve odam üst katta olduğundan tek diş çekiyor veya hiç çekmemek arasında gidip geliyor internetim. Modem olarak Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Bu access point, router, genişletici vs. nedense senelerdir kafama oturmadı hepsi aynı şeymiş gibi geliyor. 😂 Yapmak istediğim şey aşağıdan modemden ethernet kablosu ile interneti alıp üst katta kuracağım almayı planladığım ürüne kablolu bağlantı yapıp bu kablolu bağlantıyı kablosuz bağlantı olarak sunmak. Bunu yapabiliyor muyuz. ? Keenetic ürün almak istiyorum yine ne önerirsiniz acaba. ?
 

LastPlayer

Hectopat
Katılım
9 Temmuz 2019
Mesajlar
2.294
Makaleler
2
Çözümler
45
Yer
VSCode
 
Yukarı