Access Point önerisi

Semih Sakarya 59

Centipat
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim sizlerle danışmak istediğim konu şu; Alt komşumla eve internet bağlatacağız ve daha önce ben yan komşumla internet bağlatıyorduk ve çok şikayet oldu internet çekmiyor, girmiyor vs gibi sorunlar bu sorunları alt komşumla şimdi tekrar yaşamak istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözeriz. Ben kablolu olarak 1 adet PC 1 adet TV kullanıyorum komşum ise 1 adet PC kullanıyor.

Birkaç yere baktığım zaman modem al komşunda router alsın dediler hem kablolu hem kablosuz bağlanırsın hem de çekme sorunu gider dedi.Bazı kaynaklarda hayır eğer ev tipi kullanıcı isen(büyük bir ofis değilse) router almana gerek yok çünkü IP adresleriniz çakışır komşun bir Access Point alsın dendi.

Kafam çok karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim. Toplam bütçe max 500 bu bütçe ya bir tane iyi modem(5ghz içeren) yada bir tane zayıf modem, ucuz modem(2.4ghz li) + bir tane de router veya Access Point (5ghz li kablolu)

Aranan özellikler:
1)
Komşumda bende kablolu+kablosuz bağlanmak (PC ve telefon-tablet)
2) Çekim gücü, hız kaybını minimuma indirmek.
3) Eğer modem+ruoter(veya Access Point) olacaksa biri zayıf özellikli ucuz modem diğeri iyi özellikli router veya Access Point. (5ghz)
4)
Bütçe max 500.

Yeni konular

Geri
Yukarı