Access Point önerisi

beratsa

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, biliyorum, bunun üzerine birçok konu yapılmış durumda ama tekrar açmak zorunda kaldım.
Bir Access Point'e ihtiyacım var bütçe 100-150 TL, amazon.com.tr'de olursa daha iyi olur.
Aşağıya bir tane kroki bırakacağım. Kabataslak şeklinde çizdim. Genel sorunu mu diye sizlere anlatacağım.
Dik üçgen şeklinde belirtmiş olduğum aygıt, şu anki kullanmış olduğum modem, ZyXEL VMG3312 B10a v2.
Modem maalesef Wi-Fi sinyal gücü yüksek değil modemin yanındayken Wi-Fi ile bağlandığımda 30Mbps download alıyorum.
Kare şeklinin olduğu kısımda ise 2-3 Mbps alıyorum. Amacım çember şeklinin olduğu yerde verdiğim bütçe ile maksimum performansı almak.
Access Point'i Ethernet'ya da Wi-Fi ile bağlayabilirim, problem değil.

profesyonal groki.png

Sizce hangi Access Point'ya da routerı almalıyım? Alacağım cihazı koyacağım nokta ise altıgen. Modem ile hedef nokta arası yaklaşık 10-11 metre.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
100-150 bütçeyle malesef verimli bir bağlantı almanız zor. Keenetic Viva veya TP-Link Archer C60 gibi bir Access point alıp kabloyla modeme bağlarsanız nispeten daha iyi bir bağlantı kurma şansınız var.

100-150 bütçeyle malesef verimli bir bağlantı almanız zor. Keenetic Viva veya TP-Link Archer C60 gibi bir Access point alıp kabloyla modeme bağlarsanız nispeten daha iyi bir bağlantı kurma şansınız var.
Peki anladım, birkaç tane ürün buldum. Bunlardan birini alacağım. En fazla performans hangisi verir.

TP-LINK TL-WR840N Access point değil biliyorum.
TP-LINK TL-WA850RE
Xiaomi wifi pro extender

Peki anladım, birkaç tane ürün buldum. Bunlardan birini alacağım. En fazla performans hangisi verir.

TP-LINK TL-WR840N Access point değil biliyorum.
TP-LINK TL-WA850RE
Xiaomi wifi pro extender
Bu 3'ü içinden WiFi sinyalini en iyi WR840N iletir diye tahmin ediyorum. Duvar tipi cihazlar pek performans vermiyor.

Geri
Yukarı