İnceleme Accutone Halo 2 Oyuncu Kulaklığı (7.1 / Type-C Uyumlu / Titreşimli / RGB)

Merhaba Technopat takipçileri,

İlk incelemem olmasıyla beraber üzerine inceleme yazdıracak kadar beni memnun ve mutlu eden bir F/P ürün ile karşınızdayım.

Oyun, film, görüşme, müzik vb. aklınıza gelebilecek sesli ne etkinlik varsa hepsi için tek bir çözüm.

Accutone Halo 2 Oyuncu Kulaklığı

6a3a8c37-42f4-4eac-89dc-2a907f67fd26.jpg
8dd70a16-f516-4106-8643-1e593690a657.jpg

57b4abcc-174d-4398-9ee3-d36322f7736b.jpg

F/P ürün tercihlerimde arka planında tecrübeli bir geçmiş yatan ama fazla reklam fırsatı bulamamış bilinmedik ürünlere şans veren birisiyim. genelde de bu konuda yanılmam. 500 TL bir bütçe ile yaptığım araştırmalarda bu kulaklığa denk geldim ve Türkiye'de sadece 1 yoruma rastladım ve o da memnuniyet bildiren bir yorumdu.

Accutone 40 yıllık kulaklık ve mikrofon tecrübesi olan, ağırlıklı olarak çağrı merkezleri için kalite, performans ve fiyat dengesini çok iyi koruyan güçlü bir teknoloji firması. Oyuncu kulaklığına da bu tecrübeyle yaklaşmaları ortaya tatmin edici bir ürün çıkarmış diyebilirim.

Kutu İçeriği: Kulaklık ve TypeC-Usb A çevirici kablo

9ac0574b-b210-44e0-a415-2ab4faeb202d.jpg
42f93683-a3da-437b-b391-2a5bc5c39e49.jpg
57b4abcc-174d-4398-9ee3-d36322f7736b.jpg
819d8405-56af-42f2-854a-ce69f1289495.jpg
5d0a5e0e-351d-42ee-933e-074dde25df53.jpg

Ekstraları
Titreşim:
Müzik değerlerine göre kendini ayarlayan aktif titreşim motorları film müzik ve oyunlarda sizi bir adım daha aksiyonun içine sokuyor.
Type-C: Çevirici aparat ile type-c girişli tablet ve telefonlar ile sorunsuz bağlantı ve tam fonksiyon çalışma

Artıları:
  • 2 Metreye yakın kablo boyu ve erişilebilecek mesafede kumanda. Kablo bükülmelere ve ezilmelere karşı yumuşak dış kabuğu ile gayet güven veriyor.
  • USB A olsun Type-c dönüştürücü olsun, denediğim Macbook Pro (MacOS Mojave), masaüstü PC ve Samsung S20 FE telefonumda tüm kumanda tuşları da dahil tüm fonksiyonlar çalıştı. Mac ve PC de ses giriş cihazı HALO olarak görünmekte. (Daha önce çoğu Generic olarak tanımlanmaktaydı) Telefonda telefon araması, Discord görümeleri gibi etkinliklerde sıfır sıkıntı ve yüksek mikrofon performansı.
  • Mikrofon hassasiyeti yönlendirdiğiniz açıya göre hassas ses almakta. Discord ve Valorant'ta olumlu geri dönüşler aldım. Zaten üretici çarı merkezi ürünleri üzerinden uzman olduğundan mikrofondan da düşük performans beklenemezdi. Mikrofon dip kısmından haraket ettiği için gerektiğinde yana alınabiliyor. Sap kısmı da yumuşak plastikten ve içindeki özel kablo kanalı sayesinde istenildiği gibi şekil verilebiliyor ve o şekilde bozulmadan kalıyor.
  • Kulaklık pedleri piyasadaki diğer benzer fiyatlı ürünlerden birazcık daha iyi diyebilirim. Yumuşak ve tüm kulağı içine alıyor, uzun kullanımda ağrıtmıyor am aortam sıcaklığına göre terletebiliyor.
  • Kafa bandının alt kısmı kumaş ve yumuşak dolgulu. Kafayı ağrıtmıyor. Ürüm ağırlığını tam bilmesem de ele gelir bir ağırlıkta. Fakat bunu kafanızda hiç hissettirmiyor.
  • 7.1 özelliği gerektiği gibi çalışıyor. 7.1 destekleyen oyunlarda bunun avantajını göreceksiniz.
  • Ses yüksekliği hem telefon hem mac hem de PC'de gayet yeterli. Hatta %40 ses düzeyinini üstüne çıkma ihtiyacı bile görmeyeceksiniz.
  • Kumanda üzerinde ses artırma, kısma, titreşim açma/kapama, ses açma/kapama, mikrofon açma/kapama tuşları bulunmakta.
  • 256bit RGB desteklemesi çok harika bir şölen diyebilirim. Önceden programlanmış gökkuşağı ve 6 7 rengin yanıp sönmesi şeklinde bir loop halinde animasyonu var.
  • Türkiye distribütörünün ve teknik servisinin de olması ayrıca bir tercih sebebi. Her türlü sou, sorun veya şikayetinizle ilgilenen harika bir satış ve servis ekibi var.
  • Ürünün kutusu hem görünüm olarak güzel hem de ürün için çok güvenilir bir koruma sağlıyor.
  • Pedler dışarıya ses vermeme konusunda gayet başarılı. Aynı şekilde dışarıdan da sesi çok almıyor. İzolasyon konusunda iyi diyebilirim yani.

Eksileri:
  • Sağ kulaklıktan çok düşük bir white noise gelmekte. Ama bu üretim hatası değil. Anladığım kadarıyla ses kartı ile ilgili bir durum. Biliyorsunuz ses kartları aynı zamanda sesi de güçlendirirken anladığım kadarıyla bu tip sesler verebiliyor.
  • Kablosunun örgü kablo olmaması bir dezavantaj olarak görünebilir. Örgü olmaması çok büyük dezavantaj olmasa da örgülüler daha kabul görür bir tercih olurdu.
  • Sert plastik yüzeyler yumuşak kaplamalı. Yani zamanla aşındığında mat yüzeyin yerini parlak plastik yüzey alacaktır Ayrıca maalesef biraz yağ izi gösteriyor.
  • RGB maalesef kulaklık güç aldığı sürece yanıyor. Kapama tuşu mevcut değil ama kullanmasanız da kulaklık askısında koyduğunuzda güzel bir görsel şölen diyebilirim. Ama açma/kapama tulu olsa daha bir harika olurdu.
  • Mikrofon ucunda bir ışıklandırma olması açık mı yoksa kapalı olduğunu anlık bilmemiz açısından çok iyi olurdu.
Özetleyecek olursam Temmuz 2022 tarihinde 450 TL'ye bu özelliklerde bir kulaklık almak ve memnun da kalmak bence benzer F/P ürünler arasında Accutone Halo 2'yi cazip kılıyor. Şu an kullanmaktan çok keyif alıyorum. Setup konusunda biraz takıntılı olduğumu buradaki bazı arkadaşlar hatırlarlar. Evet uygun fiyatlı bir ürün her zaman tercih sebebi ama herkes kullanıyor veya çok satılıyor diye o ürün gerçekten iyi anlamına gelmiyor. Accutone Halo 2 ismi piyasada bilinmiş bir çok rakibinden aslında çok daha önde bir kalite ve özellik sunuyor.

İncelememi beğeneceğiniz umuyor sizi diğer ürün fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum.

06b77897-7a6a-479b-bc9a-be09911da809.jpg
92e3a10b-76e2-4928-8360-1fd279139fee.jpg

527bb248-a3a4-44d3-8bd8-d11e71e153e2.jpg
a1ecdbbc-c6f2-4491-a51c-524ae3c9c6d6.jpg
b74acda1-da67-4df3-95f4-94cb7f5e530d.jpg
fbf76f8b-1d07-42c5-85d7-fc25cbfde939.jpg

20220507_224425.jpg

Dosya Ekleri

• e8d3d632-2c2d-43b4-b60c-241b7869505b.jpg
    e8d3d632-2c2d-43b4-b60c-241b7869505b.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 95
  • a18166c1-b6c4-4052-a703-133da2a7ef6a.jpg
    a18166c1-b6c4-4052-a703-133da2a7ef6a.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 121
Kulaklığı aldım. Ses kalitesi çok iyi, mikrofonu da gayet iyi. Rahat da ama terletiyor pedler. Bİr sorum olacak sağdan gelen o hafif ses normal mi?
Öncelikle güle güle kullanmanı dilerim. Evet o ses anladığım kadarıyla ses kart/çip ile alakalı bir durum. USB ile kullanılan veya bazı Bluetooth cihazlarda sıkça karşılaşılabiliyor. White Noise diyorlar. Beni açıkçası çok fazla rahatsız etmiyor. Sadece Discord'da sessizlik falan olursa, kimse konuşmazsa o zaman fark ediyorum. FPS oyunlarında falan hiç hissetmiyorum hatta o sesi. F/P ürün olmasının yanında gelen bir eksi diyelim. Diğer özellikler üstünü çok rahatlıkla örtüyor :)

Öncelikle güle güle kullanmanı dilerim. Evet o ses anladığım kadarıyla ses kart/çip ile alakalı bir durum. USB ile kullanılan veya bazı Bluetooth cihazlarda sıkça karşılaşılabiliyor. White Noise diyorlar. Beni açıkçası çok fazla rahatsız etmiyor. Sadece Discord'da sessizlik falan olursa, kimse konuşmazsa o zaman fark ediyorum. FPS oyunlarında falan hiç hissetmiyorum hatta o sesi. F/P ürün olmasının yanında gelen bir eksi diyelim. Diğer özellikler üstünü çok rahatlıkla örtüyor :)
Evet başka ses varken duyulmuyor. Sonradan da unutuluyor zaten. 7.1 nasıl aktif ediliyor

1660504941097.png

Ses ayarlarında kulaklığında bu yukarıdaki kısmın kapalı olduğuna emin ol. Sonrasında her oyunda ayarları farklı. Oyunu açtığında ses seçeneklerine girdiğinde seçeneklerde 7.1 Surround falan çıkması lazım. O konuyu ayrıca oynadığın oyuna göre aratarak halledebilirsin. Yani otomatik gibi bir şey 7.1 Kulaklığın ayrıca bir yazılımı yok. Oyunun 7.1 özellikli olması ve o özelliğin de seçeneklerinden açık olması gerekli. @Thexion

10 gün önce Amazon yabancı satıcıdan wicked Bunny headset diye kulaklık aldım yabancı yorumları güzeldi diye. İnceleme videosu bile 3 4 tane YouTube'da. Bunu görsem belki alırdım ama benim aldığım da 220 TL'ye geldi kargoyla yarı fiyatına ürün bu hafta sonu gelecek bakalım. Bu kulaklıkta kaliteli gibi duruyor. Aldığım memnun etmezse belki alırım bunu

Link atabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1485928

Ses ayarlarında kulaklığında bu yukarıdaki kısmın kapalı olduğuna emin ol. Sonrasında her oyunda ayarları farklı. Oyunu açtığında ses seçeneklerine girdiğinde seçeneklerde 7.1 Surround falan çıkması lazım. O konuyu ayrıca oynadığın oyuna göre aratarak halledebilirsin. Yani otomatik gibi bir şey 7.1 Kulaklığın ayrıca bir yazılımı yok. Oyunun 7.1 özellikli olması ve o özelliğin de seçeneklerinden açık olması gerekli. @Thexion
bugün kulaklığın kablosunu düzeltirken birden sağdan ses gitti baya azaldı sağ ses ve mikrofon çalışmıyor denecek seviyede kötü ses veriyor iade edicem

Tebrik ederim 4 kere düşürmeme rağmen bozamadım :D iade kosullarini karsiladigina emin ol. Kutusunu iyi muhafaza etmissindir umarim.
Hiçbir şey yapmadım hiçbir şey dokundum say sadece kıvrılan yeri düzelttim ve gitti bir anda sağdan ses mikrofon da gitti. Değişim olabilir belki ama istemiyorum aynı problem olabilir yine.

10 gün önce Amazon yabancı satıcıdan wicked Bunny headset diye kulaklık aldım yabancı yorumları güzeldi diye. İnceleme videosu bile 3 4 tane yotube da. Bunu görsem belki alırdım ama benim aldığım da 220 TL ye geldi kargoyla yarı fiyatına ürün bu hafta sonu gelecek bakalım. Bu kulaklıkta kaliteli gibi duruyor. Aldığım memnun etmezse belki alırım bunu
eren merhaba kulaklığı inceledim usb olmaması dışında sorun yoksa geldi mi denedin mi nasıl sesi ? detaylı anlatır mısın

Yeni konular

Geri
Yukarı