Acer 5750G Yosemite smbios.plist

papist

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim ama yaklaşık 3 yıldır hackintosh kullanıcısıyım. Yosemite kurulumu başarılı yalnız serial no yok. Sanırım smbios artık bir işe yaramıyor. Serial olmaması ne gibi sonuçlar doğurur yada serial gösterebilmek için ne yapılabilir. Bir bilene sormak isterim...

Sanırım chameleon ile kurulum yaptınız. Bende de olmuştu, sorun yaşamadım. Cloverle denedim serial sorunu halloldu.

Cloverı çözemedim bir türlü o yüzdende bulaşmak istemedim. Senin yardım etme imkanın varmıdır kardeşim? Bu arada pc Acer 5750g.

Kurulum chameleondan çok farklı değil. Chameleonda extra içerisindeki extensions ne ise cloverde de efi/clover içerisindeki kexts klasörü aynı şey. (Hatta içerisinde farklı klasörler var 10.8 10.9 gibi ne kuracaksanız gereken kextleri ilgili klasöre atacaksınız) Başlangıçtaki bootflag satırına da chameleonda ne giriyorsanız aynı komutları giriyorsunuz. Deneyin eminim çözersiniz.

O kısımda sorunum yok ama kurulum sonrası problem ve birkaç kez cloverla mavericks yüklemeye çalıştım ekran kurulumda 4 e bölündü. Kurayım düzelir dedim kurulum bittikten sonrada aynı şekilde oldu aslında tek sorunum smbios kaldı şu an onu çözsem başka problemim yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı