Acer AN-515-51 OBS ile yayın yaparken oyun kasıyor gibi hissettiriyor

Citrus

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. OBS ile yayın yaparken oyun kasıyor gibi hissettiriyor yayındayken 60-140 arası FPS alıyorum ama yine de oyunum sanki tutuluyor, kasılıyor gibi oluyor. Acer AN-515-51 model oyuncu laptopum var. i7-7700HQ 4 çekirdek işlemcim ve GTX 1050 4 GB ekran kartım var. Valorant yayınları yapıyorum. 1280x720P 30FPS yayın yapıyorum Valorant işlemci yediği için yayını ekran kartımla yapıyorum. OBS 10-15% arası CPU kullanıyor. OBS'yi kapatınca oyunum deli gibi rahatlıyor fakat OBS açıkken oyunum kasılıyor gibi oluyor. 100Mbit down ve 5Mbit uploadım var. Sorun donanımsal mı OBS ile alakalı mı anlamadım. Pek çok yayın ayarları denedim ama sonuç hep aynı. Streamlabs de durum daha da vahim OBS'e göre daha fazla CPU yiyor. Streamlabs ve OBS dışında önerebileceğiniz bir program var mı? Veya problemin asıl nedeni nedir bir öneri veya tavsiyeniz var mı? Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. OBS ile yayın yaparken oyun kasıyor gibi hissettiriyor yayındayken 60-140 arası FPS alıyorum ama yine de oyunum sanki tutuluyor, kasılıyor gibi oluyor. Acer AN-515-51 model oyuncu laptopum var. i7-7700HQ 4 çekirdek işlemcim ve GTX 1050 4 GB ekran kartım var. Valorant yayınları yapıyorum. 1280x720P 30FPS yayın yapıyorum Valorant işlemci yediği için yayını ekran kartımla yapıyorum. OBS 10-15% arası CPU kullanıyor. OBS'yi kapatınca oyunum deli gibi rahatlıyor fakat OBS açıkken oyunum kasılıyor gibi oluyor. 100Mbit down ve 5Mbit uploadım var. Sorun donanımsal mı OBS ile alakalı mı anlamadım. Pek çok yayın ayarları denedim ama sonuç hep aynı. Streamlabs de durum daha da vahim OBS'e göre daha fazla CPU yiyor. Streamlabs ve OBS dışında önerebileceğiniz bir program var mı? Veya problemin asıl nedeni nedir bir öneri veya tavsiyeniz var mı? herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.

30 FPS yerine 60 FPS deneyin ekran galiba 60 Hz di.

Yeni konular

Geri
Yukarı