Acer AN515-46 2022 ''CRITICAL_PROCESS_DIED'' hatası

İşletim sistemi
Windows 11

gungorce

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
AMD Ryzen 5 6600H
Merhaba.
Acer AN515-46(2022) model cihazımda ilk olarak Windows 10 kuruluydu. Yaşadığım sorun ise video ve film izlerken mavi ekran hatası alıyorum. İlk işim minidump klasörüne gitmek oluyor ancak. Dump dosyası oluşmuyor. Çünkü mavi ekran aldığım zaman %100 bile olmadan %0 da yeniden başlatıyor kendini. Aklıma Windows'un problemli olabileceği geliyor ve ISO dosyasını baştan indirip temiz kurulum USB hazırlayıp Windows 10 için temiz kurulum yapıyorum ve BIOS'u son sürüme güncelliyorum. Maalesef sorun devam ediyor. Forumu biraz araştırınca Memtest86 testini önerdiklerini gördüm ve 2 saatlik testin ardından sıfır hata ile Pass ekranını görüp testi sonlandırdım. RAM'lerde sorun yoktu. AIDA64 üzerinde 30dk stress testi yaptım yine her şey olması gerektiği gibiydi. Sadece Windows 10'da iken USB4 sürücüsü kurulmuyordu problem yaşatıyordu bende belki sorunlar çözülür diyerek ve cihazın Windows 11 ile tam uyumlu olmasına güvenerek temiz kurulum ile Windows 11'e geçtim. Windows 10 üzerinde kendim tanıtmam gereken tüm sürücüler otomatik tanındı ve yüklendi. Ve bundan yaklaşık yarım saat önce k-Lite üzerinde video izlerken "System Procces Died" kodlu mavi ekranı aldım bilgisayar yeniden başladıktan 10 dk sonra yine bu sefer internette hatayı araştırırken "Critical procces Died" kodlu mavi ekranı alıp burada konu açmaya karar verdim. Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Ne Windows 10'da ne de Windows 11'de minidump oluşmuyor. Kimi zaman 1-2 saat beklediğim oldu belki sonradan eklenir diye.
Not-2: Bu konuyu oluştururken "Critical Procces Died" kodlu 3. mavi ekranımı aldım.
Not-3: Taze taze 4. mavi ekranımı yine aldım.
Not-4: Ekran kartı sürücülerini güncel şekilde indirip Windows'tan önce kendim kurdum.

Prime95 Blend testinde mavi ekran aldım dump dosyasını paylaşıyorum.

Gören biri olur mu bilmiyorum ancak bugün bir test gerçekleştirdim. Mavi ekran verdiği koşulu oluşturup beklemeye başladım.
Gigabit Ethernet'i devre dışı bıraktım
Cihazı şarja taktım
Güç kısmını dengeliye aldım
Netflix'ten herhangi bir dizi açtım ve beklemeye başladım.
1 saat boyunca bir sorun olmadan cihaz çalıştı.
Aygıt Yöneticisi'nden Killer E2600 Gigabit Ethernet Control sürücüsünü aktif ettikten 20 dk sonra MEMORY_MANAGEMENT kodlu bir mavi ekran aldım. Maalesef 100% olmadığı için minidump oluşmadı. Ancak olay görüntüleyiciyi anlayan biri varsa orada çeşitli hatalar var. İstediği yer neresi olursa hemen paylaşırım.
Devre dışı bırakıp aktif ettiğim ethernet sürücüsünün donanım kodu
PCI\VEN_10EC&DEV_2600&SUBSYS_159E1025&REV_21

@claus @Murat5038 Hocalarım uygun olduğunuz zaman bakabilir misiniz ?
Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    432,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Disk testleri yapıp sonuçları yolla.
AMD ve Nvidia ekran kartını rehbere göre sil.
İlk AMD güncel sürücünü ve sonra kasım ayında çıkan Nvidia sürücünü yükle.
Ağ kartı ve Wifi sürücünü güncelle. Ryzen master sil. Acer araçlarını sil.

Merhaba
Dediğiniz işlemleri tek tek yaptım. SSD sağlığı için istenilenler ektedir
Teşekkürler

Dosya Ekleri

• SENTİNEL.jpg
    SENTİNEL.jpg
    190,9 KB · Görüntüleme: 16
  • AS SSD .jpg
    AS SSD .jpg
    92,6 KB · Görüntüleme: 19
DDU ile sürücüleri kaldırdım.
Ağ kartını ve Wifi sürücüsünü güncelledim.
SSD Modeli : Western Digital PC SN810 NVMe SSD
Artık gözlemlemek kaldı. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık. Nedir son durum? Hala mavi ekran alıyor musun?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bugün hiç mavi ekran almadım. Umarım hep böyle devam eder.
Tekrar teşekkür ederim.

Hocam merhaba yine mavi ekran aldım. Yarın sabah iade veya değişim talebiyle servise gönderiyorum cihazı.
@claus

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı