Acer AN515-55 yüksek sıcaklık değerleri

GoGoBaby

Decapat
Arkadaşlar merhaba;

2 Gün önce bu bilgisayarı aldım. Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti Fiyatı
Doom Eternal oyununu kurdum ve 1 saat sonunda nitrosense sıcaklık değerleri resimdeki şekilde. Bilgisayarı direkt masanın üstünde herhangi bir yükseklik olmadan kullanıyorum. Oyun ayarlarını hiç değiştirmedim ve bir takılma vs olmuyor. Sizce bu değerler normal midir? Yüksekse ne yapmam gerekiyor? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Acer.JPG

Normal gözüküyor. İstersen boost frekasnını kapatabilirsin ya da sanal çekirdekleri kapatabilirsin. Her iki durumda da bir miktar sıcaklık düşüşü olacaktır. Ayrıca İntel laptoplar için undervolt denilen işlemi yapabilirsin. Ancak yeni işlemcilerde bu işleme izin veriyor mu ? İntel bilmiyorum.

Sıcaklıklar normal yük altında. Donanımın ömrü uzun olsun istiyorsan biraz FPS'ten feragat edip işlemci turbosunu programla kapatabilirsin. CPU sıcaklığın 70 derecelere düşer.

Teşekkürler ederim. Performansta çok bir kayıp olmaz diyorlar. Güç seçeneklerinden şu ayarları devre dışı bıraktım bir süre böyle kullanıp deneyeceğim.

Güç.JPG

Teşekkürler ederim. Performansta çok bir kayıp olmaz diyorlar. Güç seçeneklerinden şu ayarları devre dışı bıraktım bir süre böyle kullanıp deneyeceğim.

Eki Görüntüle 682893
Aynı satıcıdan aynı ürünü almışız. Mümkünse battlefield 5, f1 tarz oyunlar varsa onlari da oynayıp değerleri atabilir misin? Bu modeli kullanan az olduğu için çok bilgiye erişemiyorum.

Eki Görüntüle 682893

Aynı cihazdan bende de var. i7 9. nesil.
Sene başında almıştım. Genel olarak memnunum ama sıcaklık konusunda bende endişeliyim. Özellikle şu an 98leri gördüğüm bile oluyor. Bu yaptığınız işlem işe yaradı mı acaba?

Aynı cihazdan bende de var. i7 9. nesil.
Sene başında almıştım. Genel olarak memnunum ama sıcaklık konusunda bende endişeliyim. Özellikle şu an 98leri gördüğüm bile oluyor. Bu yaptığınız işlem işe yaradı mı acaba?

Evet yaklaşık 10-15C arası bir düşüş var sıcaklık değerlerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı