Acer AN515-57 ekranda renk bozulması

Hocam çok genelleme yapıyorsunuz. Laptoplarda markaya göre değil modele ve seriye göre yorum yapılmalı. Örneğin MSI'ın GF serisi kronik ısınma sorunlu kasaları çok kötü. Acer'in yeni nesil Nitro serisi gayet kaliteli. Gigabyte'ın 15p serisi soğutma konusunda çok iyiyken, başka bir modelinin sıcaklıkları havada uçuyor. Bazı ASUS modellerinin kasaları da kalitesiz ve soğutması kötü oluyor. Yani kalite modelden modele değişen bir şey, markayla ilgisi olmuyor.

Ya dostum yeni nesil üretimi iyi çünkü fiyatı da bir o kadar iyi.

Ben fiyat ve performans sunan ürünlere bakarım.

+20k olduktan sonra dandik olan bir sürü Acer sıralarım buraya çok kasmaya gerek yok piyasanın sağlam ürünleri kendini belli ediyor zaten.

Ben fanboy falan da değilim laptop hiç sevmem ama görünen köy kılavuz istemiyor kral ya çok kasmayın.

Bırak en iyisi Acer olsun hiçbir fark olmayacak ben beğenmiyorum şahsi görüşümdür leş gibi markadır buna da ağlayan varsa daha ne diyeyim.

Acer, Casper, Monster bu 3 işe yaramaz markadan uzak duran mutlu olur.

Max ömürleri 3 sene.

Son düzenleyen: Moderatör:

+20k olduktan sonra dandik olan bir sürü Acer sıralarım buraya çok kasmaya gerek yok piyasanın sağlam ürünleri kendini belli ediyor zaten.

Ben fanboy falan da değilim laptop hiç sevmem ama görünen köy kılavuz istemiyor kral ya çok kasmayın.

Bırak en iyisi Acer olsun hiçbir fark olmayacak ben beğenmiyorum şahsi görüşümdür leş gibi markadır buna da ağlayan varsa daha ne diyeyim.

Max ömürleri 3 sene.
Hocam istediğiniz markaya sevebilirsiniz, istediğinizden de nefret edebilirsiniz. Beni burada düşündüren şey genelleme yapmanız, ona bakılırsa Asus ve MSI’ın da fiyatları havada uçuyor. Benim burada savunduğum şey markaya göre genelleme yapmanız. Markaların bazı modelleri iyi olurken bazıları kötü olabiliyor. MSI’ın da kötü laptopları var veya Acer’in de iyi laptopları var. Asus, MSI, HP dışında almayın demişsiniz, mesela benim Gigabyte Aorus 15P XD laptopum var gayet memnunum. Sıcaklıkları 80’e varmıyor bile, çok araştırıp bu laptopu almıştım, aldığım zaman da f/p idi. Aynı zamanda Gigabyte‘ın da kalitesiz modelleri var. Bence genelleme yapmayı bırakmalısınız.

Max ömürleri 3 sene.

Casper ve Monster zaten dışarıdan toplama ürünlerler ile bilgisayar yapıyor kendilerine ait 1 tane bileşen bile yok ama Lenovo için bu söylenemez adamlar Çin pazarının merkezinde resmen.

Max ömürleri 3 sene.

"+20k olduktan sonra dandik olan bir sürü Acer sıralarım buraya"

Buyrun sıralayın. Son iki kasa Nitrolar piyasaki bir çok benzer fiyattaki rakiplerine göre sorunsuzdu. Predator üst serisi ise şuan yeni gelecek olanlar hariç son kasaları kötüydü fiyatına göre. Bu zaman diliminde Nitro ile aynı fiyat bandındaki MSi modelleri kötü malzeme ve ısınma sorunları, Asus TUF'lar ısınma sorunları, Lenovo'nun modeli şarj aleti değişimi gerektirmesi, Dell'inde bazı modelleri yazılım problemleri olan, yani kronik sorunlu laptoplardı. Görüldüğü gibi modele göre bütün markayı yorumlarsan bütün markalar kronik sorunlu "leş" markalar. "Acer Predator 21X" gibi bir canavarı yapmış bir marka kötü olamaz zaten.

Birde kişisel soru; bugüne kadar kaç tane laptopu ne kadar süre kullandın? 15-16 senedir laptop kullanıyorum, Packard Bell, Dell, Lenovo ve Acer. Hepsini 4 sene kullandım. Sürekli kullanmadığım eski Dell'i (ikinci Dell'im) sayarsam 20 senedir laptop kullanıyorum. Yine bile genelleme yapmıyorum bir marka hakkında.

Maksimum ömürleri 3 sene.

Acer'ın sıradan cihazlarını ve Nitro 5 serisini kullanmış birisiyim. Bugün bir tane daha yeni kasa Nitro 5 alacağım. Ben şahsen genel olarak Acer laptoplardan memnun kaldım. Nitro 5 serisinde hoşuma gitmeyen tek şey panel oldu. Fiyatına göre yine de göz ardı edilebilir diye düşünüyorum.

Nitro 5 dışında aldığım cihazlar 3 seneden eskiler ve şu an hiçbir sorunu bulunmuyor. Bir tanesinde sadece SSD bozulmuştu. Bu da her cihazda meydana gelebilecek bir şey.

Son düzenleme:
Chrome veya Opera'dan kaynaklı. Ayarlara gir "donanım hızlandırma"yı kapat.

Yok böyle bir şey. Güncel Nitro serisi sorunsuz. Her markanın sorunlu modelleri var. ASUS'un boşta 80 derece çalışan serisi, MSI'ın dandik malzeme kaliteli ısınan alt modelleri vs. markaya göre değil modele göre yorum yapın. Kaldı ki konudaki sorun genel sorun, marka modelle alakalı değil. Donanım hızlandırmayı kapatacak Chrome veya Opera'dan. Sorunu sadece browserda yapıyor, normal ekran görüntüsünde değil çünkü.

Dostum dediklerini yaptım suanlik sıkıntı yok gibi laptop kullanıcısı olmadığım için sıkıntı çekiyorum teşekkürler tekrardan bazi arkadaşlar Acer onermemis ama butcemi en rahat karşılayan bu olduğu için tercih ettim ve garantisi sıkıntı çıkarmıyor diye duydum.

Aynı sorun devam ederse iade edeceğim bazi yazılar bulanık gözüküyor

Dostum dediklerini yaptım suanlik sıkıntı yok gibi laptop kullanıcısı olmadığım için sıkıntı çekiyorum teşekkürler tekrardan bazi arkadaşlar Acer onermemis ama butcemi en rahat karşılayan bu olduğu için tercih ettim ve garantisi sıkıntı çıkarmıyor diye duydum.

Aynı sorun devam ederse iade edeceğim bazi yazılar bulanık gözüküyor

O sorun sadece browser ekranında oluyorsa benim dediğim donanım hızlandırmadandır. Kapattıysan bir daha olmaz.

Renk ayarları gibi şeyler için fotolar indirip masaüstünden foto görüntüleyici ile açarsan sorun var mı yok mu en iyi anlarsın ki sanmıyorum olduğunu.

Yazıların bulanık olmaması için cleartype gibi bir ayar vardı Windows'ta. Ayrıca görüntü ayarları kısmından ölçeklendirmeyide değiştirebilirsin.

Intel sürücüleri yüklü olsun, intel grafikleri kontrol merkezinden ayarları yaparsan panelin çok daha güzel görüntü verir. Ayrıca burda yaptığın ayarlar mux kapalıyken ve harici ekran bağlamazsan oyunda da etki eder. Yani "doygunluğu" oyunlar için çok arttırıp ayrı bir profil olarak kaydedersen, oyuna girmeden onu seçtiğinde oyunda da doygunluk yükselir. (mux kapalıyken tabi) Mux açıkken zaten Nvidia ayarlarından benzer ayarlar yapabilirsin. Olmadı Alt+z ilede yapabilirsin oyun sırasında ama az da olsa FPS kaybı oluyor.

Geri
Yukarı