Başarılı Kurulum Acer Aspire 3 A315-53G-578Q OpenCore Big Sur

Sitemizdeki imaj kullanılarak kurulum yapılmıştır.

İlk olarak BIOS ayarları sıfırlandı ve aşağıdaki ayarlar uygulandı:
F12 Boot Menu: Disabled --> Enabled
Sata Mode: AHCI
Touchpad: Advenced --> Basic
D2D Recevory: Enabled --> Disabled
Fast Boot: Enabled --> Disabled
Intel VT-D: Enabled --> Disabled
Intel VT-X: Enabled --> Disabled
Boot Mode: Legacy --> UEFI
Secrue Boot: Disabled --> Enabled (Secrue Boot ayarını değiştirmek için BIOS içine şifre koyuldu.)
BIOS ayarları kaydedildi ve F12 ile boot menü açıldı ve kuruluma geçildi.

Kurulum sonrası çalışmayan donanımlar
  • Wi-Fi kartı. (Qualcomm QCA9733)
  • Harici ekran kartı. (NVIDIA MX130)
  • SD Kart girişi

Kurulum esnasında çıkan bir sorun olmamıştır.

Herkese iyi Hackintosh'lu günler. :):):)

Merhaba ben de Acer Aspire A315 55KG kullanıyorum sistemlerimiz birbirine çok yakın rica etsem EFI klasörünüzü paylaşır mısınız?
Bendeki EFI dosyasının içeriği ile imaj içinde bulunan Kaby Lake içeriği aynıdır.
Ama siz Coffee Lake Config ile kurulum yapacaksınız. İşlemci modeliniz benim bilgisayarımın işlemci modeli ile aynı değildir.

Bendeki EFI dosyasının içeriği ile imaj içinde bulunan Kaby Lake içeriği aynıdır.
Ama siz Coffee Lake Config ile kurulum yapacaksınız. İşlemci modeliniz benim bilgisayarımın işlemci modeli ile aynı değildir.
Ama Coffee Lake kullandığım zaman ilerliyemiyorum. Kaby Lake kullandığım zaman kurulum devam ediyor.
Şu an Kaby Lake ile kuruyorum yaklaşık 28 dakika kaldıdan devam ediyor.

Ama Coffee Lake kullandığım zaman ilerliyemiyorum. Kaby Lake kullandığım zaman kurulum devam ediyor.

Şu an Kaby Lake ile kuruyorum yaklaşık 28 dakika kaldıdan devam ediyor.
Şaşırdım. Coffee Lake ile sorun nedir? Coffee Lake ile ekran kartı size sorun yaratabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı