Acer Aspire 3 laptoptan ses gelmiyor

cLavoS

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün yeni laptop aldım Windows kurdum drivlerları da kurdum fakat bir türlü ses alamıyorum. Aygıt yöneticisinden Realtek Audio ve Intel Smart sound Technology oed/ses denetleyicisi driverlarını kaldırıp donanım değişikliklerini tara diyorum ama çok kısa bir süre sonra tekrar gidiyor. Kaldırıp temiz Realtek driverı kuruyorum yine tekrar gidiyor. Bir türlü çözemedim sanırım Windows kendisi bir driver yükleyip işleri batırıyor gibi. Acer Aspire 3 cihazım.

Hoparlörde bir sıkıntı olsa hiç ses alamazdı diye düşünüyorum. Windows güncellemelerini kapatıp sürücüleri kendiniz kurun, ses alabildiğiniz sürücüyü yükledikten sonra update'i kapatmanızı öneriyorum.

şu an aygıt yöneticisinde ses, video ve oyun denetleyicileri bölümünde realtek audio ve nvidia virtual audio device (wdm) var. bunları kaldırıp kapatıp açtığımda ses geliyorken intel de vardı intel gidince ses gitti.
windows güncelleştirmelerini kaldırdığımda kendi kurduğum sürücülerle hiç ses alamıyorum.
Windows update' i kapatıp DDU ile ses ve grafik için ne varsa silip baştan yükledim sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı