Acer Aspire 5 A515-44 Notebook şarja takınca işlemci sıcaklığı dalgalanıyor

mertesermeral

Kilopat
Acer Aspire 5 A515-44 AMD Ryzen 5 4500U işlemcili bilgisayarımda ısınma sorunu yaşamaktayım. Bilgisayar şarjda değilken işlemci sıcaklığı boşta 40 derecelerde dalgalanmadan sabit kalıyor. Aynı şekilde boştayken şarja taktığım anda(batarya tam dolu) sıcaklık 60 dereceye fırlıyor. Ardından herhangi bir sekme açtığım anda arka planda yük binmemesine rağmen sıcaklık bir anda 80 derecelere fırlayıp yavaş yavaş düşüyor. Bütün sürücülerim güncel. Fanda sıkıntı yok hatta şarjda işlemci sıcaklığının ani fırlamaları sonucu fanım çok hızlı çalışıyor. Hiçbir yerde çözüm bulamadım :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen şarja takılıyken CBP aktif oluyor.

Bu işlemi yapıp bakabilirsiniz.

Eğer dediğim gibiyse de gene bu kadar sıcak olmamalı. Yatak, mouse pad gibi bir yüzeydeyse düz bir masaya koyun. Eğer alalı 1, 1.5 seneyi geçtiyse de termal macun değiştirilebilir.

Eğer dediğim gibiyse de gene bu kadar sıcak olmamalı. Yatak, mouse pad gibi bir yüzeydeyse düz bir masaya koyun. Eğer alalı 1, 1.5 seneyi geçtiyse de termal macun değiştirilebilir.

Termal macun ve temizlik yeni yapıldı eğer onlar sıkıntı olsa prizde değilken de yapardı bence ek olarak soğutucu da kullanıyorum bu kadar olması saçma

Servise yolladım yeni geldi cihaz fan değişmiş ve macun yenilenmiş fakat sorun yine aynı. 45 derece civarı gösterirken boşta tarayıcıya tıkladığım anda anlık 70'e fırlıyor sonrasında geri düşüyor. Önceden yapmıyordu bir anda yapmaya başladı anlam veremez oldum artık

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı