Acer Aspire 5 AN515-44 laptopta DTX X Ultra yazılımı yok

SunSet

Megapat
Acer Aspire 5 AN515-44 bilgisayar var. DTS X Ultra yazılımı yok onun yerine DTS Sound Unbound yazılımı var ve bir işe yaramıyor. DTS X Ultra yazılımı asıl ses profili ayarlanıyor ama bende yok. Realtek sürücü kurulu olduğunda da sürekli çalan seslerde bozulmalar oluyor hep aynı ses tonlarında değil sürücüyü mü kuramadık doğru?

Acer Aspire 5 AN515-44 bilgisayar var. DTS X Ultra yazılımı yok onun yerine DTS Sound Unbound yazılımı var ve bir işe yaramıyor. DTS X Ultra yazılımı asıl ses profili ayarlanıyor ama bende yok. Realtek sürücü kurulu olduğunda da sürekli çalan seslerde bozulmalar oluyor hep aynı ses tonlarında değil sürücüyü mü kuramadık doğru?

Aynı sorun bende de var. Sen çözebildin mi?

Aynı sorun bende de var. Sen çözebildin mi?
Evet. Notebookunuza uygun sürücü sayfasını bulup Acer sitesindeki Realtek ses sürücüyü indirip çözdüm. Bilgisayarında Realtek ses sürücüleri kaldırın ve daha sonra indirdiğiniz Realtek ses sürücüsünü bir klasöre çıkar. Sonra aygıt yöneticisinde ses aygıtı bulup güncelle deyip bilgisayarında çıkarmış olduğunun sürücülerin klasörü bulup güncellemesini sağlayın. Daha sonra Realtek Audio başarıyla güncelleyince, Windows güncelleme kontrol edip DTS ve diğer sürücüleri eksik kalanı yükleyecek. Windows mağazadan güncelleme kontrol edin. Kendisi DTS ve Realtek Console uygulamaları yüklemesi gerek, yüklemediyse arkadaşın gösterdiği resimlerdeki DTS Utility ve Console indirip kendin elle Manuel kurabilirsin.

Konu 'Acer TrueHarmony Müzik profilinde takılı kalıyor' Acer TrueHarmony Müzik profilinde takılı kalıyor

Acer Aspire 5 AN515-44 bilgisayar var. DTS X Ultra yazılımı yok onun yerine DTS sound unbound yazılımı var ve bir işe yaramıyor. DTS X Ultra yazılımı asıl ses profili ayarlanıyor ama bende yok. Realtek sürücü kurulu olduğunda da sürekli çalan seslerde bozulmalar oluyor hep aynı ses tonlarında değil sürücüyü mü kuramadık doğru?

BIOS güncellemesi yaptınız mı? Bu sorun çoğu DTS X Ultra kullanan bilgisayarlarda yaşanıyor. Nedeni ise Windows 20H1 güncellemesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@dark_night0 dtx yazılımını kurabilmen için Realtek ses sürücünü kurman gerekli.

Ben yaptım çalışıyor ben de yabancı bir kanaldan görmüştüm. Eger dtx uygulaması gelmiyor ise önce DTS sound programından dtx lisansı alın hala başlat menüsünde gözükmüyorsa dtx driverlarin içinde harici olarak yükleyebilirsiniz dtx programını.

@dark_night0 Yok ya beni çıldırtıyor öyle olsa keşke. Acer Web sitesinde ki Realtek sürücüleri indirince içinde DTS lisanslayacak ve yüklediği yazılımları elle yükleyip sürücüyü kurunca DTS ile ilgili şeyleri yükleyebiliyorsun ya da aygıt yöneticisinden hoparlörü güncelle deyip indirdiğim Acer sitesindeki Realtek sürücüsünü çıkardığım yeri bulup arayıp yüklüyor ve daha sonra Windows Update üzerinden DTS yazılım lisans sürücülerini kuruyor öyle DTS uygulamaları sorunsuz yükleyip kullanabiliyorsunuz.

@dark_night0 yok ya beni çıldırtıyor öyle olsa keşke. Acer web sitesinde ki Realtek sürücüleri indirince içinde DTS lisanslayacak ve yüklediği yazılımları elle yükleyip sürücüyü kurunca DTS ile ilgili şeyleri yükleyebiliyorsun ya da aygıt yöneticisinden hoparlörü güncelle deyip indirdiğim Acer sitesindeki Realtek sürücüsünü çıkardığım yeri bulup arayıp yüklüyor ve daha sonra Windows Update üzerinden DTS yazılım lisans sürücülerini kuruyor öyle DTS uygulamaları sorunsuz yükleyip kullanabiliyorsunuz.

Normalde senin dediğin gibi fakat Windows'a gelen her güncelleme bir şeyi bozuyor. Senin bahsettiğin gibi sırası ile işlem yapınca da DTS X yazılımı ya gözükmüyor ya da açtığın halde bir şeye tıklanmıyor. ASUS kullanan bir arkadaşım var o da aynı sorunu yaşıyor. En temizi Dolby, eski bir bilgisayarımda var o kadar yıl geçmesine rağmen kusursuz çalışıyor.

Geri
Yukarı