Acer Aspire 5 laptop NVMe SSD destekliyor mu?

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu laptop var:

SSD takmak istiyorum ancak bildiğiniz üzere bir sürü SSD çeşidi var SATA, NVMe, NVMe M.2 falan. Sanırım aralarında en iyisi NVMe M.2 Acer'e mesaj attım laptop M.2 SSD destekliyor mu diye ürünü açıp kurcalarsanız garanti kapsamı dışında kalır servise gelin minvalinde bir şey saçmaladılar zaten garantisi bitik dedim ben kendim halletmek istiyorum dedim. Bu sefer de e-posta üzerinden bilgi veremiyoruz serviste ürünü açıp donanımı ona göre saptıyoruz vb. saçmaladılar. Ürettiğin ürünün özelliğini bilmiyor musun? Neyse söylememekte diretiyorlar kısacası. Bu ürün NVMe M.2 SSD destekliyor mu bilen var mı?

Arkadaşlar bu laptop var:

SSD takmak istiyorum ancak bildiğiniz üzere bir sürü SSD çeşidi var SATA, NVMe, NVMe M.2 falan. Sanırım aralarında en iyisi NVMe M.2 Acer'e mesaj attım laptop M.2 SSD destekliyor mu diye ürünü açıp kurcalarsanız garanti kapsamı dışında kalır servise gelin minvalinde bir şey saçmaladılar zaten garantisi bitik dedim ben kendim halletmek istiyorum dedim. Bu sefer de e-posta üzerinden bilgi veremiyoruz serviste ürünü açıp donanımı ona göre saptıyoruz vb. saçmaladılar. Ürettiğin ürünün özelliğini bilmiyor musun? Neyse söylememekte diretiyorlar kısacası. Bu ürün NVMe M.2 SSD destekliyor mu bilen var mı?

NVMe ile NVMe M.2 aynı şey. M.2 bir arabirim. Eski bir cihaza benziyor. NVMe M.2 destekemez sanırım. SATA SSD'lere yönelebilirsiniz.

Hocam olduğunu söyleyenlerde var olmadığını söyleyenlerde. Sanırım sondaki model kodu etmen ve Acer'ın bir Support listesini ya da anakartının bir görselini bulamadım. Cihazı her halükarda zaten sökecekseniz içini açıp bakın, eğer NVMe ya da boşta bir mSATA girişi varsa buna göre bir SSD tercihinde bulunabilirsiniz.

Hocam aynı laptopun ekranı HD değil FHD olan modeli sahibinden de M.2 SSD var diye satıyorlar:ACER AMD A10 9620P-8GB-256 SSD-RX540 EKRAN KARTI KAÇMAZ FİYATA - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 979302536

Emin misiniz desteklemediğine?

Nasıl emin olalım. Bizimki araştırma sonucunda sizlere iletilen bilgiler. Cihaz internet üzerinde NVMe SSD slotu olduğuna dair bir bilgi içermiyor. Ama HDD için SATA portu varsa muhtemelen 1 tane daha SATA portu vardır diye tahmin ediyorum. Şu an biraz merakınızı dindirmek için yazıyorum bunları, araştırmalarımı bitirdikten sonra detaylı açıklama yaparım.

Bu konuda bir kullanıcı içini açıp baktığında M.2 SSD desteklediğini söylemiş. Umarım işinize yarar.

Düzeltme: NVMe SSD diye yazmışım M.2 SSD olarak değiştirdim.

Son düzenleme:
Sonucun değişeceğini sanmıyorum hocam ya. Adamlar tutturdu ille de servise gel de servise gel diye. Servis İstanbul'da ben Bursa'da oturuyorum yol parası SSD masrafından çok tutar gidemem yani.
Hocam nasıl öyle bir şey diyorlar ki ellerinde bir bilgi yok mu nasıl bir servis bu? Ben de Acer laptop kullanıyorum aradığım zaman düzgün bilgi veriyorlar.

Bu konuda bir kullanıcı içini açıp baktığında NVMe SSD desteklediğini söylemiş. Umarım işinize yarar.
Cihazın tam model kodu farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı