Acer Aspire 5 laptop NVMe SSD destekliyor mu?

Bu konuda bir kullanıcı içini açıp baktığında NVMe SSD desteklediğini söylemiş. Umarım işinize yarar.

Hocam T123 de var galiba zaten sahibinden de T123 NVMe SSD takılmış hali satılıyor bendeki model T48Q.

Cihazın tam model kodu farklı.

Bunun farkındayım ve buna göre yazdım yazımı. Genel olarak internette gördüğüm Acer A515-41G modelleri içeriğine göre farklılık gösteriyor. Ama muhtemelen içinde M.2 SSD yuvası bulunma olasılığı muhtemel.
Edit: M.2 SSD yerine NVMe SSD yazmışım karışıklık yaratmasın diye düzeltiyorum.

Son düzenleme:
Acer forumunda SATA M2 SSD'lerin uygun olduğundan bahsedilmiş fakat soruyu soran arkadaş çözdü mü bilemiyorum. Yanıtı kabul etmiş.

Aradaki fark ekran sizin modelde 1366x768 iken T123 modeli 1920X 1080 çözünürlüğüne sahip. İçeriği aynı olduğu için içerisinde M.2 SSD yuvası bulunması çok yüksek ihtimal. Tabii içini açmadan kesin cevap veremem ama gözüken durum bu.

Aradaki fark ekran sizin modelde 1366x768 iken T123 modeli 1920X 1080 çözünürlüğüne sahip. İçeriği aynı olduğu için içerisinde M.2 SSD yuvası bulunması çok yüksek ihtimal. Tabii içini açmadan kesin cevap veremem ama gözüken durum bu.

Hocam peki elimdeki bu laptopa 4 veya 8 GB'lık ekstra bir RAM takabilir miyim boş slot var mıdır?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı