Acer Aspire 5710G Mac OS X

biozalp

Kilopat
Youtube da dolaşırken ml3u videosunu ve notebook videosunu gördüm ve bunun muhteşem olacağını düşüdum. Aslında elimde güçlü bir sistem mevcut fakat windows oyun ve diğer şeyler için gerekli olduğundan laptop a yükleyip değerlendirmeyi düşündüm. Elimde rafa kalkmış bir acer laptop var. Buna iatkos l2 kurmak istiyorum bunun için sistem uygun mu ?

• acer aspire 5710g
  • Intel Core duo processor 2.0 GHz, 533 MHz FSB, 2 MB L2 cache
  • upto 384MB ATI Mobility 2gb DDR2
  • 15.4" WXGA acer crystalbrite LCD
  • 1 TB HDD (UPGRADE)
  • DVD-Super Multi double layer
  • 802.11 b/g WLAN

İşlemcin 32 bit ise desteklemiyor.. Snow leopard kurabilirsin internette aratırsan kurabilenler mevcut...

O zaman laptop tekrar rafa kalkar, tesekkurler :D

@biozalp neden kullanılabilr seviyedeki bir sistemi rafa kaldırdığınızı anlamadım. Bahsettiğiniz sistem temel işlemleri hayli hayli yerine getirebilecek seviyede. Bunun için illa win veya mac os x yüklemeniz gerekmiyor. Linux gibi bir tercihinizde var. Eğer düşünürseniz lubuntu 12.04 kurmanızı tavsiye ederim ve yardımcı olabilirim.

@biozalp neden kullanılabilr seviyedeki bir sistemi rafa kaldırdığınızı anlamadım. Bahsettiğiniz sistem temel işlemleri hayli hayli yerine getirebilecek seviyede. Bunun için illa win veya mac os x yüklemeniz gerekmiyor. Linux gibi bir tercihinizde var. Eğer düşünürseniz lubuntu 12.04 kurmanızı tavsiye ederim ve yardımcı olabilirim.

Zaten su an bu bilgisayari ethernete bagladim ve server gibi kullaniyorum, ubuntu 13.04 :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı