Acer aspire 5742g ekran karti ve islemci degisimi

ananas123

Hectopat
Laptop modelim acer aspire 5742g. Ekran kartim nvidia geforce gt520m cuda 1gb. İşlemcim i3-380m. Bunları değiştirmem mümkün mü acaba? Değiştirebilirsem yerine hangi parçaları alabilirim.

Ebuy dan bulup getirtebilme imkanın varsa imkansız değil ama çok zor olacaktır.
Pek tavsiye edilebilecek bir durum değildir laptoplarda işlemci ve ekran kartı değişimi. Çünkü güç karşılamada sıkıntı olacaktır ve soğutma sistemi zaten zayıf bir makina elindeki makina ve çok ciddi ısınma problemi yaşarsın. Ayrıca maddi olarak da laptopun değerine yakın bir harcama gerekecektir. Kısacası gereksiz.

Tavsiye edilebilecek bir upgrade var ise o da SSD geçişi ve WİNDOWS 8 yüklemesi olacaktır. Bu işlem sana ciddi bir hız artışı sağlayacaktır.
Pek fazla bir şeyi değiştirmeyecek olsa da RAM yükseltmek ufak bir performans artışı sağlayacaktır.

Eğer güncel oyunları oynamak istersen yapman gereken şey masaüstü bir sistem toplamak yada yeni bir laptop almak olacaktır.

abi bana ekran kartı önerebilirmisiniz pc özelikleri
acer aspire 5742 series 2gb ram 1gb intel hd grapich abi şimdi ben ramı 8 yapcam ekran kartı sölerseniz onuda değiştircem ntel pentium win 7 starter abi yardımcı oursanız sevinirim..
[TBODY] [/TBODY]

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı