Acer Aspire 5742G laptop oyunlarda FPS düşüklüğü

furkidinho

Yoctopat
Daha fazla  
Meslek
Tekstil ve gamer
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Elimde Acer Aspire 5742g mevcut. i7 işletim sistemi orjinalinde 4 GB 1333MHz RAM'ler ama benim sistemimde 2x4 8 GB 1333MHz RAM var. Ekran kartı dediğim gibi 420M. Bundan 3-4 sene önce rahat rahat oyun oynayabiliyorken, (LoL ve Knight) bilgisayarım bir gün oyun oynarken kapandı. Isıdan mı veya parça arızasından mı bilmiyorum. Şu anda bilgisayarım Knight'a girince bile kasıyor LoL'ü tahmin bile edemiyorum girmedim. 500 okuma ve yazmalı SSD ve 4 GB RAM upgrade ettim 5 dk kasmıyor ama sonrasında tekrardan kasmaya başlıyor. DxDiag'den bakıyorum hiçbir problem görünmüyor ekran kartını algılıyor işlemci ve RAM'leri algılıyor fakat oyunlarım hala çok fazla kasıyor. Eğer bir problem varsa neden kaynaklanıyor olabilir veyahut acaba laptop onboard ekran kartını algılıyor 420M i oyunlarda kullanmıyor olabilir mi? Teknik bilgileri yeterli olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. Yardımcı olun da beni Knight için bilgisayar alma zahmetinden kurtarın lütfen :)

Not: Kompresörle fanları temizledim.

Yıllar önce 5745G kullanıyordum aynı anlattığın gibi donmuştu kapatıp açtıktan sonra onboardla çalışıyordu hep.
Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci seçiminden nvidiayı seçince oyun açılırken bilgisayar mavi ekran veriyordu. Muhtemelen aynı durum.

Malwarebytes ile sistemi taratın. Sistemi yoran Trojan tarzı bir şey olabilir.
Ssd sonrası yeni formatladım fakat win 8 yerine win10 kurdum. Win8 deyken de kasıyordu ama
Yıllar önce 5745G kullanıyordum aynı anlattığın gibi donmuştu kapatıp açtıktan sonra onboardla çalışıyordu hep.
Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci seçiminden nvidiayı seçince oyun açılırken bilgisayar mavi ekran veriyordu. Muhtemelen aynı durum.
Grafik işlemcisini değiştirmeyi denicem. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı