Acer Aspire 5742G Power Tuşuna Basmama Rağmen Açılmıyor

• Konuyu başlatan R0ME
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 15B

R0ME

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Acer Aspier 5742G 1.27 Var elimde ve idarelik geldi. Ama BIOS'u güncellerken indirdim updateyi, cmd çıktı yazılar çıktı daha sonra da hiçbir tuş işlememeye başladı. Fanlar filan çok hızlandı ve birden kendiliğiden kapandı. Ve şimdi açma tuşuna basıyorum ve açılmıyor şarj kablosuu takmama rağmen ışık yanmıyor ? Ne yapmam gerekiyor ?
@Ali Güngör
@Recep Baltaş

• i3-380M
  • GT 520M
  • 8GB Ram
  • W8.1
  • 1TB HDD

Yardım Edebilecek yok mu ? Çok ciddi bir konu :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme yaparken siz kapatmadınız değil mi ? Bataryayı çıkartıp 10 dakika kadar bekleyip dener misiniz ?
Tam elimi götürüyordum sonra Recep Baltaşın sistem toplama videolarında ki sözü aklıma geldi asla iptal etmeyin diye, sonra mouseyi oynattım klavyeye bastım sonuç yok. Kendiliğinden kapandı daha sonra.

Farketmez, klasörde iki opsiyonu da sunmuşlar birisi DOS'dan diğeri Windows'dan.

Yükleme sırasında birşeyler yarım kaldı ise sistemini tuğla yapmış olabilirsin.
Yukarıda söylenen batarya çıkarma işlemini denedin mi?

Bunun dışında BIOS pilini çıkarıp 10dk. bekleyip de takabilirsin ama bu umutsuz bir deneme olur.

Farketmez, klasörde iki opsiyonu da sunmuşlar birisi DOS'dan diğeri Windows'dan.

Yükleme sırasında birşeyler yarım kaldı ise sistemini tuğla yapmış olabilirsin.
Yukarıda söylenen batarya çıkarma işlemini denedin mi?

Bunun dışında BIOS pilini çıkarıp 10dk. bekleyip de takabilirsin ama bu umutsuz bir deneme olur.
Her şeyi denedim olmuyor. Batarya çıkardım bekledim yok, O BIOS'u flash belleke atıp FN+ESCAPE+Güç tuşuna bastım yine yok. Ama o kombinasyonu yanarken sol altta kırmızı bir ışık 1 ms yanıp söndü ampul olan bir yerde.

Bios pilini çıkartıp takmak işe yarayabilir ama laptopta ulaşılabilir bir konumda mıdır bilmiyorum.
Yukarıda umutsuz bir çözüm diyorlar ancak denerim bi. Ulaşılabilecek bir noktada mı derseniz, HDD ile Ram Slotları Arasında Bir Bileşen var onun altında sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı