Acer Aspire 7 A715-51G laptopta RAM'ler 2667 MHz gözüküyor

RAM'lerin ikisi de CL22 olarak gözüküyor neden bu tarz bir problem olmuş olabilir?

MHz değerleri farklı görünüyor CPU-Z üstünde. Tek başına Crucial RAM ile deneyim bakalım öyle satıcıya ulaşırsınız.

MHz değerleri farklı görünüyor CPU-Z üstünde. Tek başına Crucial RAM ile deneyim bakalım öyle satıcıya ulaşırsınız.

1685863282241.png

1685863304743.png

Hocam sanırım diğer eklenen RAM Max 2800 MHz çıkabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüldüğü gibi zamanlamarı farklı. Twinmos 3200MHz çalışmadığı için ortak olarak 2666MHz olmuş Dual channel ile.

Görüldüğü gibi zamanlamarı farklı. Twinmos 3200MHz çalışmadığı için ortak olarak 2666MHz olmuş Dual channel ile.

Satıcı ilk başta geçiştirmeye çalıştı. Sonra iade edin demeye getirdi. Ürünü indirimli aldığım için tekrar aynı fiyata almam mümkün değil. Uygun RAM alıp kendim takmam en iyisi. Önereceğiniz uyumlu bir RAM var mı?

Satıcı ilk başta geçiştirmeye çalıştı. Sonra iade edin demeye getirdi. Ürünü indirimli aldığım için tekrar aynı fiyata almam mümkün değil. Uygun RAM alıp kendim takmam en iyisi. Önereceğiniz uyumlu bir RAM var mı?

Micron bellek kullanıyor, Crucial zaten Micro'nun bir markası;

Kingston modellerinde bazılarında da Micron bellek var fakat siz uyum sorunu yaşamışken riske gerek yok.

İçinde sonradan takılı modülü çıkarıp 8 GB olarak denediniz mi? 3200MHz çalışıp çalışmadığına baktınız mı? Onu teyit edebilirseniz güzel olur.

@replihwan test etme fırsatınız oldu mu?

Son düzenleme:
Micron bellek kullanıyor, Crucial zaten Micro'nun bir markası;

Kingston modellerinde bazılarında da Micron bellek var fakat siz uyum sorunu yaşamışken riske gerek yok.

İçinde sonradan takılı modülü çıkarıp 8 GB olarak denediniz mi? 3200MHz çalışıp çalışmadığına baktınız mı? Onu teyit edebilirseniz güzel olur.

@replihwan test etme fırsatınız oldu mu?

Çalıştığım için fırsat bulamadım, bir de daha öncesinde hep masaüstü kullandığımdan kasa içi rahat parça vs uğraşabiliyorum, laptop açmadım hiç, garanti vs bir sıkıntı yaparım diye çekiniyorum açıkçası markası Acer, parça değişiminde garanti dışı gibi şeyler okudum, benim baştan yandı sanırım garanti🤔
Artık RAM'i gözden çıkardım, bir süre bu şekilde kullanıp önerdiğiniz RAM'i alırım. Çünkü indirim zamanı aldım 2K zamlanmış bugün kurdan dolayı X2 olmuştur.

Acer ürüne zarar vermediğiniz sürece RAM ve SSD yükseltmesinde garantiden çıkartmıyor, sorun yok o konuda. Ürünlerin fiyatları çok değişken bu aralar. RAM alınca son durumu belirtirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı