Acer Aspire 7 cihazımı iade etmek istiyorum ne yapmalıyım?

Yer
Nottingham
Merhaba yaklaşık 4 ay önce aldığım Acer bilgisayarımın hiçbir sorunu yoktu ardından batarya sağlığına baktığıma (laptopun2'nci ayında) sağlığın %89.9 olduğunu gördüm ve hemen garantiye gönderdim. Ardından garantiden geldi ve pil değişmişti. Hemen şarj ve deşarj işlemini yapıp batarya sağlığına baktım ve ne göreyim batarya sağlığı %86.8 ayrıca batarya sıcaklığı gibi değerleri göremiyordum (batteryinfoview üzerinden) tekrar garantiye gönderdim ve bana hiçbir sorun olmadığını söylediler. Cihaz bu haftanın başında geldi ve gözüme çarpan ilk şey arka kapakla kasa arasında bazı boşluklar gördüm ve daha 1 hafta olmadan cihazın batarya sağlığı %86.2'ye düştü. Bu yüzden cihazı iade etmek istiyorum sizce ne yapmalıyım?

Merhaba yaklaşık 4 ay önce aldığım Acer bilgisayarımın hiçbir sorunu yoktu ardından batarya sağlığına baktığıma (laptopun2'nci ayında) sağlığın %89.9 olduğunu gördüm ve hemen garantiye gönderdim. Ardından garantiden geldi ve pil değişmişti. Hemen şarj ve deşarj işlemini yapıp batarya sağlığına baktım ve ne göreyim batarya sağlığı %86.8 ayrıca batarya sıcaklığı gibi değerleri göremiyordum (batteryinfoview üzerinden) tekrar garantiye gönderdim ve bana hiçbir sorun olmadığını söylediler. Cihaz bu haftanın başında geldi ve gözüme çarpan ilk şey arka kapakla kasa arasında bazı boşluklar gördüm ve daha 1 hafta olmadan cihazın batarya sağlığı %86.2'ye düştü. Bu yüzden cihazı iade etmek istiyorum sizce ne yapmalıyım.

Konularınız inceledim laptoptan bayağı şikayetcisiniz. Bu tarz sorunlar ciddi sorunlar kısa ömürlü bir laptop olma yolunda ilerliyor kesinlikle iade edin.

Konularınız inceledim laptoptan bayağı şikayetcisiniz. Bu tarz sorunlar ciddi sorunlar kısa ömürlü bir laptop olma yolunda ilerliyor kesinlikle iade edin.

Maalesef iade edemiyorum şu anlık herhangi bir teknik sorunu olmadığı için kabul etmiyorlar ama laptopa ısındım hatalarını düzeltmeye çalışıyorum zaten tekrar garantiye gönderdim yanına da not bırakınca bataryayı değiştirdiler gayet memnunum şu anda umarım sorun çıkmaz.

Bataryanın pil sağlığı gayet yüksek onu da ekleyeyim.

Maalesef iade edemiyorum şu anlık herhangi bir teknik sorunu olmadığı için kabul etmiyorlar ama laptopa ısındım hatalarını düzeltmeye çalışıyorum zaten tekrar garantiye gönderdim yanına da not bırakınca bataryayı değiştirdiler gayet memnunum şu anda umarım sorun çıkmaz.

Bataryanın pil sağlığı gayet yüksek onu da ekleyeyim.

O zaman sağlıklı kullanmalar dost.

Gayet iyi havalar sıcak olduğu için ısınıyor işlemci normal olarak. Turbo Boost'u kapattım pil sağlığıda gayet iyi memnunum şu anlık.

Sanırım almayı düşünüyorsunuz hep asipire 7'li konulara yazmışsınız.

Selam, ben de 2 hafta once Acer Aspire 7 satın aldım RTX 3050 ekran kartı i5 1240P işlemci var icerisinde.
İşlemciye yük bindiren oyunlara girdiğim zaman (Path of Exile, Borderlands 3 ) islemcinin cekirdekleri kendisini 1600 MHz'e sabitleyip fpsimde inanilmaz derecede dusmelere sebebiyet veriyor.
Aynı zamanda CPU benchmark testine soktuğum zaman da işlemci vermesi gereken performansın cok altında sonucuyla karşılaşıyorum. Turbo ile 4.4 MHz çıktığı iddia edilen işlemcinin ne Turbo modu açma özelliği var bilgisayarda ne de Turbo ile 4.4 MHz ciktigi iddia edilen bilgisayar OC yapmadan 3-3.5 degerlerinde çalışıyor.
3-3.5 değerlerini geçtim 2.5 MHz de bile calismiyor direkt kendisini 1.6 MHz'e sabitliyor.
Siz tam olarak nereden Turbo modunu açıp kapatıyorsunuz yardımcı olur musunuz? Günlerdir uğraşıyorum BIOS ayarları interface i zaten bir fiyasko 12 sene önceki bilgisayarlarda o tür bir BIOS arayüzüne rastlamadım. Dün bazı ses frekanslarında hoparlörde cızırtı ve ses patlamalariyla karşılaştım aynı zamanda SSD cızırtı vererek çalışıyor. Acer'in kendi sitesindeki konu başlıklarında benimle ayni olayları yasayan birçok kişi ile karşılaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı