Çözüldü Acer Aspire 7 RAM değeri öğrenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
700

Gürkan..B

Kilopat
Daha fazla  
Acer Aspire 7 laptopa sahibim. RAM az olduğu için yuksetmek istedim ve biraz araştırdıktan sonra bilgisayara alinacak RAM'in üstünde takili olan ile tamamen ayni ozelliklerde olması gerekiyormuş. Bende GPU-Z de yazan değerleri assagiya attim. Bu RAM'in özellikleri tam olarak ne? Ve bu RAM'in aynisindan bulabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG-20220104-WA0008.jpg
    IMG-20220104-WA0008.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 106
  • IMG-20220104-WA0005.jpg
    IMG-20220104-WA0005.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG-20220104-WA0004.jpg
    IMG-20220104-WA0004.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 88
Çözüm
Tamamen aynısından bulmak zor. Üzerinde 3200 MHz CL 22 Kingston RAM var. Kingston RAM'ler ise Micron, SK Hynix, Nanya çip de olabilir. Linkteki RAM'i alabilirsiniz. Ömür boyu garantisi var. Satıcıya da sorabilirsiniz. Yardımcı olurlar.
Tamamen aynısından bulmak zor. Üzerinde 3200 MHz CL 22 Kingston RAM var. Kingston RAM'ler ise Micron, SK Hynix, Nanya çip de olabilir. Linkteki RAM'i alabilirsiniz. Ömür boyu garantisi var. Satıcıya da sorabilirsiniz. Yardımcı olurlar.

Çözüm
Tamamen aynısından bulmak zor. Üzerinde 3200 MHz CL 22 Kingston RAM var. Kingston RAM'ler ise Micron, SK Hynix, nanya çip de olabilir. Linkteki RAM'i alabilirsiniz. Ömür boyu garantisi var. Satıcıya da sorabilirsiniz. Yardımcı olurlar.

Ben de sizin tavsiyenizle almıştım aynı RAM'i, memnunum şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı çok şükür.
Yener'in attığı linkten alabilirsin, ben de Acer Aspire için almıştım.

Bilgisayarin üzerindeki RAM'ler Micron. Farklı çipli taksak sıkıntı olur mu? Bir de GPU-Z'deki Memory kısmında CL 21 yazıyor. Siz 22 demişsiniz. Bir sıkıntı olmaz değil mi? Çünkü bu laptoplarda RAM uyumsuzluğu cok sık karşılaşılan bir sorunmuş bir yerde okumuştum.

Sizin dediğiniz yer çalışma hızı. RAM ise 3200 MHz CL 22. Aynı değerde olduğu sürece sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Verdiğim yerle de görüşebilirsiniz. Zaten ömür boyu garantisi var. Sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı