Acer Aspire 7 RTX3050 sistem FIFA 23'te 2 FPS veriyor

emirates95

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen 5 5500U-RTX3050 sistemli Acer Aspire 7 dizüstü bilgisayarım FIFA 23 ara sahnelerde maksimum 20 FPS, oyun içinde 2-15 arası FPS veriyor. Başka oyunlarda hiçbir problem yok, sadece FIFA23'te FPS problemi yaşıyorum. Ayrıca Görev Yöneticisi'nden FIFA23'e ve anti Cheat'e işlem önceliği veremiyorum. Gerekli izinleri verdim, yönetici olarak çalıştırdım sonuç değişmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Sorunu çözebilmek için denediğim yöntemler şu şekilde:
  • Sürücüleri kurdum, güncelledim
  • Windows 11'den 10'a düşürdüm
  • Anti Cheat'i silip yeniden yükledim (kurulu olmadığında oyuna girmiyor)
  • NVIDIA Denetim Masası ayarlarını düzenledim
  • Oyun içi çözünürlük, grafik kalitesi vs ayarları düşürdüm
Bilgisayarım: Acer Aspire 7 5.nesil Ryzen 5 5500U-RTX3050 4 GB-8 GB-512 GB SSD

Merhaba, Ryzen 5 5500U-RTX3050 sistemli Acer Aspire 7 dizüstü bilgisayarım FIFA 23 ara sahnelerde maksimum 20 FPS, oyun içinde 2-15 arası FPS veriyor. Başka oyunlarda hiçbir problem yok, sadece FIFA23'te FPS problemi yaşıyorum. Ayrıca Görev Yöneticisi'nden FIFA23'e ve anti Cheat'e işlem önceliği veremiyorum. Gerekli izinleri verdim, yönetici olarak çalıştırdım sonuç değişmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Sorunu çözebilmek için denediğim yöntemler şu şekilde:
  • Sürücüleri kurdum, güncelledim
  • Windows 11'den 10'a düşürdüm
  • Anti Cheat'i silip yeniden yükledim (kurulu olmadığında oyuna girmiyor)
  • NVIDIA Denetim Masası ayarlarını düzenledim
  • Oyun içi çözünürlük, grafik kalitesi vs ayarları düşürdüm
Bilgisayarım: Acer Aspire 7 5.nesil Ryzen 5 5500U-RTX3050 4 GB-8 GB-512 GB SSD
Sisteminizde ikincil bir ekran kartı var mı?

Sisteminizde ikincil bir ekran kartı var mı?
İşlemcinin dahili AMD Radeon Graphics kartı ve Nvidia RTX3050 var. Çalıştırırken yüksek performanslı olan Nvidia'yı seçiyorum.

Dosya Ekleri

• fifa fps.png
    fifa fps.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 24
Sürücüleri kurduğunuz söylemişsiniz, herhangi bir program ile mi kurdunuz yoksa kendi elinizle mi?
Evet tüm sürücüleri kurdum. Oyunu Steam'den satın alıp indirdim. Silip yeniden de kurdum ama ne yaptıysam çözemedim...

8 GB ram ekleyerek 2x8GB ram ile sorunu çözdüm. Konu kilitlenebilir. Ayrıca garanti durumuna etkisini merak eden varsa ram eklemek garanti kapsamından da çıkarmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı