Acer Aspire A315-42G mavi ekran hatası

Smaylee

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
9
Merhabalar.

Dijital çizimle uğraşan kardeşim için şimdilik idare etsin diye Acer Aspire A315-42G laptop aldık. Ancak şarjı takılı değilken Photoshop kullanmak istediğinde çok geçmeden "Thread Stuck In Device Driver" hatası veriyor. Acaba Photoshop ile mi alakalı diye düşük bir sürümünü yükledim ancak sonuç hala aynı. Forumda da bu hatayı yaşayanların konularını okudum, önerilenleri denedim fakat bir çözüm bulamadım. Yeni bir konu açıp önerilerinizi denemek istiyorum.

Şimdiye kadar yaptıklarım:
- DDU ile sürücüyü temizleyip temiz sürücü kurulumu yaptım.
- DDU ile sürücüyü temizleyip Windows'un sürücüyü kendisinin kurmasına izin verdim.
- DDU ile sürücüyü temizledikten sonra sürücüyü Acer'ın sitesinden indirip kurdum.
- Windows 10 grafik ayarları bölümünden Photoshop için yüksek performans seçeneğini seçtim.
 
KS
KS
Smaylee

Smaylee

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
9
Birkaç sürücü sürümünü dener misiniz? Mesela önce en güncelini kurun, olmazsa önceki WHQL sürümler arasında dolaşın biraz. Bahsettiğim testi de mutlaka yapın.
Laptop şu anda yanımda değil. Ancak bu dediğinizi bir şekilde yaptıracağım kardeşime. OCCT test için forumda rehber var mı acaba? Daha önceden yapmadığım için bilmiyorum.
 

Bora Dere

Terapat
Sosyal Tayfı
Katılım
10 Ağustos 2016
Mesajlar
14.299
Makaleler
23
Çözümler
875
Yer
Slytherin
Şöyle bir rehber buldum, işinize yarayacaktır.
 
KS
KS
Smaylee

Smaylee

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
9
Teşekkür ederim. Peki bu testin donanıma bir zararı olur mu? Garantiyle alakalı sorun yaşamak istemiyorum çünkü. Eğer çözüm bulamazsak programı mecburen sürekli şarj takılı haldeyken kullanmak zorunda kalacak.
 

Bora Dere

Terapat
Sosyal Tayfı
Katılım
10 Ağustos 2016
Mesajlar
14.299
Makaleler
23
Çözümler
875
Yer
Slytherin
Bu test cihazı garanti kapsamından çıkarmaz. Fakat zaten laptopları şarja takılı olarak kullanmak çok daha mantıklı, arkada bir arkadaş söylemiş zaten. Şimdi siz de bunu söyleyince sorunun kaynağının o olduğuna emin oldum.
 

CanAndak00

Centipat
Katılım
18 Mayıs 2020
Mesajlar
72
Yorumlarınız için teşekkürler.

Evet okuduğum forumlarda benim de vardığım sonuç bu. Vega'yı iptal edip sadece

Ekran kartının modeli Radeon 540X. İlk kurduğum 20.9.1 sürümü. Acer'ın sitesinden kurduğum 19.10.2 sürümü. Umarım donanımsal değildir ürünü alalı 1,5 ay anca olmuştur.
hocam radeon software indirdiniz mi bazen siteden indirdiğimiz driverlar sıkıntılı olabiliyor aynı bilgisayar bendede var radeon software ile yükledim tüm driverları herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım
 

CanAndak00

Centipat
Katılım
18 Mayıs 2020
Mesajlar
72
Merhabalar hocam. En yeni sürümler olan 20.9.1(WHQL) ve 20.9.2 sürümünü de denedim. Ancak sonuç aynı.
hocam o zaman belliki radeon540xde yani şarja takılı kullanmalısınız çünkü vega 10a göre yüzde yüz performanslı örnek vermek gerekirse ben valorant oynarken 70 fps alıyorum lakin şarja takığıma 140 fps alıyorum yüksek ayarlarda dediğim gibi vega 10 darboğaz yapıyor işlemciye çok yük biniyor aynı zamanda hem işlemci hemde ekran kartı görevi görmeye çalışıyor tek çözüm şarjda kullanmak kısaca.
 

Yeni konular

Yukarı