Acer Aspire A515-44G Laptop 8 GB vs 16 GB RAM

Slash134

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Acer Aspire A515-44G model bilgisayarım var. Ryzen 7 3700U işlemcisine sahip. Dahili 4 GB harici 4 GB olmak üzere toplam 8 GB kapasiteli 2666MHz RAM bulunmaktadır. Yükseltme yapmak istiyorum fakat kararsız kaldım harici 4 GB yerine 8 GB mı 16 GB mı takmamı önerirsiniz? Bütçeden yana sorunum yok. Oyun olarak PUBG Mobile oynuyorum fakat Steam'den PUBG indirip oynama düşüncem var.

Ayrıca yazılımla uğraştığım için yeri geldiğinde 2 3 tane sanal makine çalıştırıyorum.

CPU-Z çıktıları:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    17,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Paran varsa 16 GB al tabii ki ama 8+8 16 GB yazılım/sanal makine için 4 GB RAM versen bile fazlasıyla yeter bence.
Bu RAM'lerin sorun çıkartmayacağını düşünüyorum. 16 GB olanı indirimde 700 lira.

Bu da 8 GB olanı. Daha yüksek fiyatlılara CL değeri daha düşük diye daha fazla para verme. Mevcut RAM'lerin CL değeri 20 olduğu için mecburen CL20 de çalışacaklar.

Maalesef 8+8 yapamıyorum çünkü RAM'lerden birisi sabit. Merak ettiğim konu tam olarak burada başlıyor. Acaba 4+16 yapabilir miyim ve performanslı olur mu olmazsa eğer en kötü 8 ekleyip bu şekilde kullanmaya devam edeceğim. 4GB RAM sanal makineler için çok az geliyor sadece bir tane Windows 10 çalışıyor yanında iki linux. Yetersiz geldiğini farkettim.

Ha pardon siz 4 GB'ı çıkartıp yeni aldığınızı ekleyeceksiniz. Yukarıda yazdıklarım aynen geçerli. 8 GB RAM'in uyum şansı neyse 16'nın da o dur diye düşünüyorum. Verdiğim iki ürün de güzel.

Teşekkür ederim. Önerdiğiniz 8 GB'ı aldım. Kargo da şuan. Diğerinin dahili 4GB ve 2666 MHz ile sınırlı kalması çok can sıkıcı. Tam olarak bir Dual Channel kullandırmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı