Acer Aspire E1-571G Açılışta Otomatik Onarım Sorunu

CpLScarlet

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar, son 2 gündür PC çok kötü bir şeklide yavaşlıyor. PC'yi kapatıp açtığımda Otomatik onarım hatası veriyor. 2dk durup hemen yerini siyah ekrana bırakıyor. Format atıyorum duzeliyor ama 1 gün sonra yine aynı sorun. Netbook markası acer aspire e1-571g.
Not:Windows Orjinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm diski mi yoksa bir bölümü mü formatlıyorsun.
2. durum varsa virüs taraması yap.
İlk durum varsa HD tune ile diske health ve error taraması yap.
Daha fazla bilgi için daha fazla ayrıntı gerekir, şayet birşey yakalayamazsan.
Bu sorunu ilk verdiği zaman diski komple formatladim yine aynı hatayı verdi sonra yine formatladim yine aynı hata. Birazdan farklı bir kurtarma CD ile formatlocagim.

Tüm diski mi yoksa bir bölümü mü formatlıyorsun.
2. durum varsa virüs taraması yap.
İlk durum varsa HD tune ile diske health ve error taraması yap.
Daha fazla bilgi için daha fazla ayrıntı gerekir, şayet birşey yakalayamazsan.
Hızlı tarama yaptım böyle çıktı birazdan normal tarama yapacağım 5-6 saat sürer ozaman yine ekran görüntülerini atarım.

Tarama bitti 2-3 saat sürdü ve 1 tane kırmızı çizgi çıktı.
Kötümü 1 tane çıkması ve çözme şansım varmı hardiski alalı 1 ay oldu.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    8,5 KB · Görüntüleme: 269
  • 2.PNG
    2.PNG
    14,7 KB · Görüntüleme: 238
  • 3.PNG
    3.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 211
  • 5.PNG
    5.PNG
    8,2 KB · Görüntüleme: 228
Son zamanda yüklediğin ya da kullandığın farklı bir program, torrent'den virüs, malware vs. de sebep oluyor olabilir.
Bence önce sıfırdan bir kurulum yap yani elinde eski döneme ait imaj varsa onu kullanma.
Diskin diğer parçasını da öncesinde tarat derim.

Diske birşey diyemem bendekinin durumu daha kötü ama yedeklediğim için kullanmakta sakınca görmüyorum. Bir kez sıkıntı verdi onda da uzun formatla tekrar kendine geldi.

Format öncesi makina sıcaklık değerlerini de kontrol et AIDA64 ile. Belki sadece ısındığı için bu sorunu yapıyor da olabilir.

Son zamanda yüklediğin ya da kullandığın farklı bir program, torrent'den virüs, malware vs. de sebep oluyor olabilir.
Bence önce sıfırdan bir kurulum yap yani elinde eski döneme ait imaj varsa onu kullanma.
Diskin diğer parçasını da öncesinde tarat derim.

Diske birşey diyemem bendekinin durumu daha kötü ama yedeklediğim için kullanmakta sakınca görmüyorum. Bir kez sıkıntı verdi onda da uzun formatla tekrar kendine geldi.

Format öncesi makina sıcaklık değerlerini de kontrol et AIDA64 ile. Belki sadece ısındığı için bu sorunu yapıyor da olabilir.
Hardiski alalı 1 ay olmadı ve torrent kullanmıyorum 1-2 oyun dışında birşey indirmedim onuda steamdan yani aldığım yere iade edicem nasılsa 2 yıl garantisi var.Yardımların için teşekkür ederim. :) Konu kapanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı