Acer Aspire E1-571G laptop UEFI'den Legacy moda alındığı zaman açılmıyor

Emirhan1453

Decapat
Makaleler
2
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Herkese selam. Ben Emirhan.

Acer Aspire E1-571G laptopumu BIOS ayarlarından UEFI'den Legacy'e çevirdim. Ama laptopum açılmadı! RAM yuvasından BIOS resetleme yapıyorum. Bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Derse çalışıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

«Laptopumu BIOS ayarlarından UEFI'den Legacy'e çevirdim.» işletim sisteminiz Legacy şekilde mi yüklü? UEFI yüklendiyse açılmaması normal olacaktır.

BIOS'a erişebilirsen Varsayılan Ayarlara Sıfırla genellikle F8 tuşuyla olur ve yine boot etmeyi dene
Zaten onu deneyeceğim ama düğmeye bastığımda ekran hiç açılmıyor. Cihaz çalışıyor ekran gelmiyor.

«Laptopumu BIOS ayarlarından UEFI'den Legacy'e çevirdim.» işletim sisteminiz Legacy şekilde mi yüklü? UEFI yüklendiyse açılmaması normal olacaktır.
Onu biliyorum. Bios ayarlarını değiştikten sonra ekran hiç gelmiyor. Cihaz çalışıyor ekran gelmiyor.

İlk önce güç tuşuna bir dakika basılı tutmayı deneyin ve olmazsa CMOS taktiğini kullanalım
Çok denedim ama olmadı. Bütün donanımları çıkarıp tekrardan taktım CMOS taktiğinide uyguladım. Ama olmadı sistem çalışıyor ama ekran gelmiyor. Sorun orda
Ekran kartını çıkartın ve görüntüyü anakarttan alın
Leptop yalnız.
4gb 1600mhz ram
İ5-3230M işlemci
HD 4000 Dahili ekran kartı
GT 710M 2GB ekran kartı

Geri
Yukarı