Acer Aspire E5-571G DDR4 RAM takılır mı?

Safa Kaya

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın adı Acer Aspire E5-571G. 4 slotu var şu anda. Anakart modelli 559DECIMAL_POINT. 4 GB DDR3 takılı. Sizce bilgisayara DDR4 RAM takılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
HWiNFO programını indirip RAM menüsünün resmini atar mısınız? RAM bölümünün yanında artı tuşu var, oraya tıklayıp RAM'in özelliklerinin resmini atarsanız bulabiliriz. Örnek resim:
1606398090511.png

HWiNFO programını indirip RAM menüsünün resmini atar mısınız? RAM bölümünün yanında artı tuşu var, oraya tıklayıp RAM'in özelliklerinin resmini atarsanız bulabiliriz.

Tamam hocam çok teşekkürler hemen yapıyorum.
HWiNFO programını indirip RAM menüsünün resmini atar mısınız? RAM bölümünün yanında artı tuşu var, oraya tıklayıp RAM'in özelliklerinin resmini atarsanız bulabiliriz. Örnek resim:
Eki Görüntüle 752056

Hocam kusura bakmayın küçük bir sıkıntı var onu halletmeye çalışıyorum resim gelmek üzere.

Son düzenleme:
Sorun değil, bekleyebilirim.

Yanlış yerin resmini atmışsınız. Yukarıya örnek ekran görüntüsünü bıraktım.

Son düzenleme:
HWiNFO Yükleyici (fosshub.com)
Edit: RAM'inize alternatif 8 GB RAM buldum. Eğer iki tane RAM slotunuz varsa bu RAM'lerden 2 tane alabilirsiniz?
Link: Kingston Notebook Ram 8GB DDR3 1600MHz CL11 | Trendyol

Çok teşekkürler hocam peki hocam DDR4 takmak için ne yapmalıyız anakart mı değişmeli.
Çok teşekkürler hocam peki hocam DDR4 takmak için ne yapmalıyız anakart mı değişmeli.

Yoksa bu bilgisayara DDR4 takılamaz mı teşekkürler.
HWiNFO Yükleyici (fosshub.com)
Edit: RAM'inize alternatif 8 GB RAM buldum. Eğer iki tane RAM slotunuz varsa bu RAM'lerden 2 tane alabilirsiniz?
Link: Kingston Notebook Ram 8GB DDR3 1600MHz CL11 | Trendyol

Bir de hocam bizim 4 slotumuz var 1 slota zaten 4 GB DDR3 var onun yanına 8 GB DDR3 direkmi takalım yoksa 4gbb DDR3 çıkarıp mı 8 GB DDR3 takalım teşekkürler.

İsterseniz yanına takabilirsiniz, isterseniz 4 GB olan RAM'i söküp iki tane alabilirsiniz. Size kalmış. Benim tavsiyem iki tane almanız yönünde çünkü en az hata ihtimali için aynı RAM modelinden iki tane almak gerekir. Ayrıca DDR4 bellek takmanız için anakartı değiştirmeniz gerek ancak bu laptoplar için imkansızdır. Çünkü her anakartın tasarımı o laptopa özeldir. İyi günler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı