Acer Aspire E5-571G Ekran Kartı Değişimi

Berke Çimen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Acer Aspire E5-571G modeline sahibim.
Bilgisayarda çift ekran kartı var.
"Intel HD Graphics 4400 ve Nvidia Geforce 820M" bulunuyor, sizce ekran kartı değişir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Aspire E5-571G modeline sahibim.
Bilgisayarda çift ekran kartı var.
"Intel HD Graphics 4400 ve Nvidia Geforce 820M" bulunuyor, sizce ekran kartı değişir mi?
Ekran kartınız anakarta gömülü yani entegre olduğu için değişmez. SSD ve RAM değişimi yapabilirsiniz sadece.

Hocam bana RAM ve SSD ne önerirsiniz.
Bilgisayar hocam bu linkdeki ile aynı bilgisayarım sadece işlemcim İntel İ5-4210U 1.7 GHz Turbo Boost Up To 2.7 GHz.
İçerisinde büyük ihtimal Samsung marka RAM olur. RAM frekansın kaç ona bak. (1333-1600 MHZ) Aynı markadan al. Birde DVD yi söküp Sandisk marka 128 GB SSD alman yeterli. Ancak sen oyunlarda yüksek FPS görmek istiyorsan yeni bilgisayar almalısın. Oyunu RAM oynatmaz, GPU oynatır.

İçerisinde büyük ihtimal Samsung marka RAM olur. RAM frekansın kaç ona bak. (1333-1600 MHZ) Aynı markadan al. Birde DVD yi söküp Sandisk marka 128 GB SSD alman yeterli. Ancak sen oyunlarda yüksek FPS görmek istiyorsan yeni bilgisayar almalısın. Oyunu RAM oynatmaz, GPU oynatır.
17200283_1440910582607110_199738984_o.png
Kingston sanırım hocam 16GB'de maksimum yükseltilebilecek kapasite.

Sd-ram ile DDR RAM aynı teknoloji olup erişim ve adresleme aynı şekilde işler.
Aradaki teknik fark ise şudur; SDRAM ler veri sinyalin sadece tek bir tarafını kullanır. DDR RAM ise
aynı sinyalin iki tarafınıda kullanır.

Sd-ram ile DDR RAM aynı teknoloji olup erişim ve adresleme aynı şekilde işler.
Aradaki teknik fark ise şudur; SDRAM ler veri sinyalin sadece tek bir tarafını kullanır. DDR RAM ise
aynı sinyalin iki tarafınıda kullanır.
Yani hocam ben hangi RAM çeşidini alıcağım? SDRAM yazdım bir şey çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı