Acer Aspire E5-571G RAM yükseltmesi

Bütçe
300-500

PacDiss

Decapat
Daha fazla  
X.png

Beyler ben bu pc yi 8gb yapmak istiyorum ama laptopta Ram uyumluluğu nasıl oluyor pek bilgi sahibi değilim mesela 4-8gb yapabilirmiyim şu anki 4 ü tutup 8 daha alıp 12 gb olabilir mi olursada bana uyumlu bi ram bulursanız sevinirim.

Aynı model RAM alıp 8 GB RAM takabilirsin. Marka, MHz, Cl değerleri aynı olması gerekiyor. Eğer aynı model RAM almazsan uyumsuz çalıştırır ve bazı sorunlarla karşılaşabilirsin.

Ben şu an telefonda olmasam uygun RAM'i bulmaya çalışabilirdim. Ama telefondayım.

Google'a attığın görselin "part number" aratın. Ek olarak part numberin yanına 8 GB yaz ve satılan RAM'lere bak. RAM'ler DDR3 olduğu için 2. el alacaksın galiba. Sıfırı varsa tabii sıfır alın.

Şimdi şu anda takılı ramlerimin daha satışı yok. Ben DDR3 1600mhz 1,35v bi ram alıp taksam uyumlu olur herhalde.

Eki Görüntüle 827231
Beyler ben bu pc yi 8gb yapmak istiyorum ama laptopta Ram uyumluluğu nasıl oluyor pek bilgi sahibi değilim mesela 4-8gb yapabilirmiyim şu anki 4 ü tutup 8 daha alıp 12 gb olabilir mi olursada bana uyumlu bi ram bulursanız sevinirim.

Burada uyumlu ram ve ssd'ler yer alıyor .Bu siteden alışveriş yapınca seni arayıp aldığın ram veya ssd'nin uyumlu olup olmadığını söylüyorlar . Sitedeki Bigboy markası sadece samsung dram kullanır .

Bundan 1 tane alsan 8 GB yapmış olursun o laptop için ideal olur. 2 Tane 8 GB alıp 16 GB yapabilirsin ama bence değmez.

https://www.google.com/maps/uv?pb=!...sAF1QipO2Grv2MgeQfAjr4CFZQxsM3yGaO6snKVoor9vU

Zaten bir arkadaşın yorumundaki resimde Bigboy kutusunda powered by samsung yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı