Acer Aspire E5-573G Wi-Fi kart değişimi

korkmaz_44

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Dizüstü bilgisayarımın Wireless kartını(Qualcomm atheros qcnfa435) değiştirmek istiyorum. Yerine Intel Wi-Fi 6 AX200-201 standartlarına uygun bir Wireless kartı takmak gibi bir niyetim var. Ancak bu konudaki yetersiz bilgimden dolayı tereddütlerim de var.
Öncelikle cihazım bu teknolojiye uyumlu mu?
Eğer uyumluysa bariz bir fark yaratır mı?
Bazı forumlarda bağlı olduğum modeminde önemli olduğu söyleniyor. Modem desteklemedikten sonra bir fark göremeyeceğim belirtiliyor. Bunun ne kadarı doğru? Gerekli olan modem şartları nelerdir?
Tavsiye ettiğiniz ürün var mı? (Windows 10 ve Linux uyumlu)
Konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 24-04-2021 12.44.20.png
    Ekran görüntüsü 24-04-2021 12.44.20.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran görüntüsü 24-04-2021 12.46.05.png
    Ekran görüntüsü 24-04-2021 12.46.05.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 64
Evet hocam. Destekler. Modemde 5 GHz desteği yoksa, 2.4 GHz olarak kullanabilirsiniz. Adaptörü almanıza engel yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle hocam cevabınız için teşekkür ederim. Ancak burada belirtilen 802.11AC standardı benim merak ettiğim 802.11AX yani Wi-Fi 6'yı destekler mi? Bir de şöyle bir sorunum var anten kablomu da buna göre değiştirmem gerekiyor galiba. Bilgisayarımdaki anten kablosunun ucundaki soketler normalden küçük yanlışlıkla kopardım ve kaybettim yerine ancak bir tabletten söktüğüm soket ancak uyum sağladı.

Adaptör değişimi ile destekler. Masaüstü PC için de buna göre adaptörler var. Cihazınız için uygun anten bulmanız gerekiyor. Wi-fi kartı konusunda sıkıntı olmaz. Zaten videoda da yeni Wi-fi standardına geçiliyor. Bu konuda sıkıntı olmaz. Anten sorununu da çözmeniz gerekiyor. Servisinden de yardım isteyebilirsiniz. Modemin özellikleri de önemli. Size gelen sinyalin de uygun olması gerekir. Standart modemlerde 2.4 GHz var. Dual Band destekli olanlarda 5 GHz desteği de var.

Geri
Yukarı