Acer Aspire SSD kablosu yok

brosbach

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo ideapad Gaming 3-15ACH6
AMD Ryzen 5 5600H
NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB
2x 8 GB DDR4-3200
512 GB SSD PCIe
Merhaba, Acer Aspire 3 A315-42G/R25U modeline SATA 3 2, 5" SSD takmak istiyorum fakat slota bağlamak için kablo bulunmuyor. Kutu içerisine baktım fakat orada da yok. Lenovo Ideapad 3 Gaming PC kutusunda gelen SATA 3 2, 5" bağlantı için kablo var. Onu kullananilir miyim? Yoksa nasıl bir yol izleyeceğim. Anakart görüntüsünü ekliyorum. Sabitlemek için ekstra bir şey alacak mıyım yoksa gelen SSD için yuvaya giriş bulunur mu? Aldığım SSD: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B072R78B6Q/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Dosya Ekleri

• ACT_20220826_230936_8.4.300.jpg
    ACT_20220826_230936_8.4.300.jpg
    408,2 KB · Görüntüleme: 78
  • ACT_20220826_230914_8.4.300.jpg
    ACT_20220826_230914_8.4.300.jpg
    400,8 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleyen: Moderatör:
SSD girişi için bir soket göremedim anakart üzerinde ek olarak sabitleyecek bir yerde gözükmüyor. 1X M.2 kullanılıyor sadece sanırım bu anakartta SATA SSD bağlamak mümkün gözükmüyor.

SSD girişi için bir soket göremedim anakart üzerinde ek olarak sabitleyecek bir yerde gözükmüyor. 1X M.2 kullanılıyor sadece sanırım bu anakartta SATA SSD bağlamak mümkün gözükmüyor.

Fanın sol kısmında bulunan boşlukta vida girişleri ve ana kartın pil kısmına yakın olan bölümde soket mevcut. Fotoğraf ekliyorum. Asıl sorun kutunun içinden soket için bağlantı kablosunun bulunmaması. Lenovo için gelen kabloyu kullanabilir miyim? Yani SATA'lar için girişler universal mı oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220829_113752.jpg
    IMG_20220829_113752.jpg
    82,3 KB · Görüntüleme: 65
Fanın sol kısmında bulunan boşlukta vida girişleri ve anakartın pil kısmına yakın olan bölümde soket mevcut. Fotoğraf ekliyorum. Asıl sorun kutunun içinden soket için bağlantı kablosunun bulunmaması. Lenovo için gelen kabloyu kullanabilir miyim? Yani SATA'lar için girişler universal mı oluyor.

Bu kasa tipi için 2 farklı yapı var. Biri bataryası büyük diğeri küçük olan. Siz büyük bataryalı olanı aldığınız için yanında SSD aparatı gönderilmemiş. Küçük bataryalı olanda bataryanın yan tarafına doğru takılıyor. Aynı durum birçok markada var. Elimdeki Monster laptoplardada bu soket var fakat büyük batarya olduğu için SSD aparatım yok. Bir model öncekinde aynı kasa farklı batarya var onda aparat vardı.

Son düzenleme:
Evet SATA'lar için girişler universal olur.

SATA soketi aynı olabilir ama Flex kablonun diğer ucu aynı olmak zorunda değil.

Merhaba, Acer Aspire 3 A315-42G/R25U modeline SATA 3 2, 5" SSD takmak istiyorum fakat slota bağlamak için kablo bulunmuyor. Kutu içerisine baktım fakat orada da yok. Lenovo Ideapad 3 Gaming PC kutusunda gelen SATA 3 2, 5" bağlantı için kablo var. Onu kullananilir miyim? Yoksa nasıl bir yol izleyeceğim. Anakart görüntüsünü ekliyorum. Sabitlemek için ekstra bir şey alacak mıyım yoksa gelen SSD için yuvaya giriş bulunur mu? Aldığım SSD: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B072R78B6Q/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Sizin kasada 2.5inç disk yeri yok hocam takamazsınız.

SATA soketi aynı olabilir ama Flex kablonun diğer ucu aynı olmak zorunda değil.

Sizin kasada 2.5inç disk yeri yok hocam takamazsınız.

Sitede böyle bir şey buldum ve aşağıdaki fotoğrafta kasanın bu kısmı 2, 5" için ayrılan kısım ve anakart bağlantı yeri işaretli kısımlar değil mi hocam bilmediğimden soruyorum bilgi amaçlı.

1661763869794.png

Bu kasa tipi için 2 farklı yapı var. Biri bataryası büyük diğeri küçük olan. Siz büyük bataryalı olanı aldığınız için yanında SSD aparatı gönderilmemiş. Küçük bataryalı olanda bataryanın yan tarafına doğru takılıyor. Aynı durum birçok markada var. Elimdeki Monster laptoplardada bu soket var fakat büyük batarya olduğu için SSD aparatım yok. Bir model öncekinde aynı kasa farklı batarya var onda aparat vardı.

Buna takılamaz mı diyorsunuz siz de.
SSD takılmış hali için de bir fotoğraf buldum.

Dosya Ekleri

• ACT_20220826_230914_8.4.300~2.jpg
    ACT_20220826_230914_8.4.300~2.jpg
    221,9 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_2022-08-29-13-30-02-056_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-08-29-13-30-02-056_com.google.android.youtube.jpg
    302,4 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Sitede böyle bir şey buldum ve aşağıdaki fotoğrafta kasanın bu kısmı 2, 5" için ayrılan kısım ve anakart bağlantı yeri işaretli kısımlar değil mi hocam bilmediğimden soruyorum bilgi amaçlı.

Eki Görüntüle 1499681

Buna takılamaz mı diyorsunuz siz de.
SSD takılmış hali için de bir fotoğraf buldum.

Bu şekilde görmemiştim. İnternette benzer modellerde batarya yanında vardı. Sizinde takılabilir olması lazım. Kutu içinden çıkması gerek. 2. El mi aldınız?

Bu şekilde görmemiştim. İnternette benzer modellerde batarya yanında vardı. Sizinde takılabilir olması lazım. Kutu içinden çıkması gerek. 2. el mi aldınız?

Hayır sıfır almıştık Vatan'dan alan kişilerin videolarına baktım YouTube'dan onlarda da çıkmamıştı. Ayrıca satılıyor bağlantı kablosu linkini aşağıya ekliyorum fakat arkadaşlar bağlanamaz falan diyorlar ve nasıl sabitleyeceğim konusunda bir fikrim yok.

Hayır sıfır almıştık Vatan'dan alan kişilerin videolarına baktım YouTube'dan onlarda da çıkmamıştı. Ayrıca satılıyor bağlantı kablosu linkini aşağıya ekliyorum fakat arkadaşlar bağlanamaz falan diyorlar ve nasıl sabitleyeceğim konusunda bir fikrim yok.

Almış olduğum tüm Acer laptopların yanında aparat gönderilmişti. Bunun yanında gönderilmemiş olması bayağı garip geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı