Acer Aspire V3-571G Mac OS X Kurulumu

fukuli053

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Kartal
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Özellikler:

İşlemci MarkasıINTEL
İşlemci Ön Bellek6 MB
İşlemci TeknolojisiIntel Core i7
İşlemci Hızı2.4 GHz
İşlemci Numarası3630QM
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Hafıza (RAM) Kapasitesi16 GB
Disk Kapasitesi1 TB
Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
VGA Chipset ModeliGT730M
Ekran Kartı Hafızası4 GB
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza
Ekran Boyu (inch)15.6 inch
Çözünürlük1366 x 768
Bağlantı ÖzellikleriUSB 2.0, USB 3.0, Audio IN, Ethernet (10/100/1000), HDMI, VGA
İşletim SistemiWindows 8
Optik SürücüDVDRW

Araştırma yaptım. Bir kaç yerden bir şeyler buldum ama İngilizce olduğu için tam anlayamadım. Yardımcı olabilirimsiniz ?
#Link1: OS X Mountain Lion - Acer Aspire V3-571G
#Link2: Hackintosh Acer Aspire V3-571G - Downloads - OSx86.net
#Link3: [in progress] Acer Aspire V3 571G Guide

Öyle dehşet bir ingilizceniz olmasına gerek yok, çevirmen olmanıza da gerek yok.. Google translate ile çevirip yönergeleri uygulayın... Bunu en iyi çevirmen bile çevirse, uygulayıcı yöntemler zor olduğundan zaten yeterince zorlanacaksınız... Başarılar...

Mac OS X Dağ Aslan - Acer Aspire V3-571G

• İşlemci: Intel ® Core ™ i3-3110M İşlemci. (3M Cache, 2.40 GHz)
  • GPU: Intel ® HD Graphics 4000 [8086:0166].
  • GPU: nVidia GeForce GT 630M.
  • RAM: Stok 6GB RAM 1333 MHz. (2GB NANYA ve 4GB Hynix)
  • YONGA SETİ / USB: Intel HM77. (Intel 7 Series/C210) [8086:1 E57]
  • HDD: 500GB (Seagate) ST9500325AS.
  • NETWORK: NetLink BCM57785 Gigabit Ethernet PCIe. (SD okuyucu dahil) [14E4: 16B5]
  • NETWORK: AR928X Kablosuz Ağ Adaptörü PCIe [168C: 002A].
  • PS2:. Elantech Smart-Pad [1452:0610] - [PNP0F13]
  • SES: HDA RealTek ALC269 [10EC: 0269].

Ne
çalışıyor?

• CPU = Evet.
  • GPU = Intel HD Graphics 4000 = Evet, tam QE / CI, doğal çözünürlüğe sahip vs vs
  • GPU = nVidia GeForce GT630M = No henüz olarak Mac OS X nVidia Optimus için destek yoktur.
  • Yonga Seti / USB = Evet. 720p çözünürlükte tam hızlı USB 3.0, 2.0 ve web kamerası. = Evet AHCI talimatları (mod) sadece
  • HDD / ATA. Ağ = BCM57785 = Evet.
  • Ağ = AR9285 = Evet, AirPort etkin. - Hisse senedi AR5B22 şu anda bu çünkü PCIe çip üzerinde entegre Bluetooth modülü Mac OS X için destek vardır. Bu, on-board Bluetooth çözüm olduğu anlamına gelir. Apart süper küçük USB Bluetooth adaptörü satın alma.
  • PS2 = Evet. İki parmakla kaydırma, vs vs tıklayın dokunun (dahil "ApplePS2ElanTouchPad kullanmak için Smart-Pad kullanımını kolaylaştıran bir yeniden Info.plist kullanır -. Zaten öyle düşünüyorum) = Evet ve hayır uyku. Bu mizaç var, bazen öyle değil bazen çalışır. Ben bunun altına da alacak.

Peki
çalışmıyor?

• Bluetooth.
  • nVidia GeForce GT630M.
  • Şu anda bu çok harika çok iyi gidiyor Mac OS X 10.8.4, hiçbir hic-up herhangi bir çekirdek panik çalıştırıyorum.

Şimdi aşağı ön için Mountain Lion yüklemek için, - Bu benim ne kullanılır, Köprüler unutmayın.

• En son olmalıdır UniBeast .
  • Mac OS X Dağ Aslan Perakende olmalıdır. Nasıl çok bilmedikçe Dağ Aslan korsan sürümleri UniBeast ile çalışmaz -. Zaten korsan affetmek de yok.
  • En son olmalıdır Chimera 2.0.
  • Sen benim kadar-benim sürümü güncel olmalıdır derlenmiş kext paketi .
  • Sizden yükleyici çalıştırın ve anında dosyaları düzenlemek için erişim okuma ve yazma için bir 8/16GB USB kalem olmalıdır.
  • Sen MBR değil GPT yedek bir bölüm 20GB + olmalıdır!
  • Gerçek bir Mac için erişim veya UniBeast kullanmak için başka bir osx86 kurulum olmalıdır.
  • Bir UEFI BIOS kurulum çalıştırıyorsanız eğer HDD biçimlendirmek gerekir gibi harici bir sürücü üzerinde Acer'ın sabit disk güncel bir yedek olmalıdır.

Opsiyonel ön koşullar;

• Bir Atheros AR9285 için stok AR5B22 dışarı takas üzerinde tavsiye ederiz. Sen artık 10 TL daha için eBay bir AR9285 alabilirsiniz. AR5B22 desteklenen ve AR9285 destek bir çok şey var değildir. - Eğer stok Acer Atheros kartı takas karar verirseniz size on-board Bluetooth kaybedersiniz. Bluetooth modülü WiFi yonga aynı Yarım boyutu Mini-PCI kartı olmasıdır.
  • Mac OS X yüklemek Ama kendinize bir iyilik yapın ve CloverX64 yapılandırma gibi MBR bölüm planlarının darkside geri gelmek için UEFI modunu kullanabilirsiniz bir kabus, tür olduğunu.
  • Kahve.

Bu bir MBR olan - Legacy Mod tabanlı kurulum!

Windows 7 x64 Professional ve Legacy modunda çalışan OS X Dağ Aslan 10.8.4 var, hiçbir performans sorunları fark.
Bu eğitimde tamamlamak için, Acer'ın BIOS "Legacy modunda önyükleme" ayarlanmış olmalıdır. Eğer Clover kullanmadığınız sürece UEFI modunda USB önyükleme yapamazsınız.

Şimdi size listelenen tüm ana parçaları olduğunu ben mi yürüyüş-sen-aracılığıyla Acer Aspire V3 kadar ve ilk bölümü ile başlayan, en son OS X koşma ne yapmanız gerektiği konusunda adımları;

USB üzerine Mac OS X Dağ Aslan Perakende alınıyor.

1. İlk olarak, HFS için Flash sürücüyü biçimlendirmek + Günlüklü gerçek bir Mac ya da başka bir osx86 makinede Disk Utility kullanarak. Gerekir

2. Daha sonra UniBeast kadar yangın ve USB üzerine OS X yükleme üzerinde ekrandaki talimatları takip etmelidir. Çok basit, sadece ne yaptığınızı okuyun emin olun.

3. Eğer UniBeast ile aktarılarak tamamladıktan sonra, bir süre alacak ve UniBeast şey yapmıyor sanki sanki görünebilir ama öyle. Bu USB Sürücü üzerine Chimera 2.0 yüklemeniz gerekir.

Eğer şu anda denemek ve USB önyükleme olsaydı çok uzak olmazdı. Sen biraz ünlü "Yine de kök aygıt bekliyor ..." Bu olur Acer'ın USB yonga seti ve böylece işletim sistemi alışkanlık olan loopback aletini arıyor olacak uyumlu bir USB kexts var, çünkü ile karşılaşacaksınız olacaktır orada. Yani bu üstesinden gelmek için, benim arşiv içinde kext var ihtiyacı yanı sıra size Dağ Aslan yüklü USB kalem okuma erişimi ve yazacağız. > USB3.0/2.0 - -> "GenericUSBXHCI" & "PXHCD" kext en ihtiyacınız Acer Aspire V3-571G olacaktır. System / Library / Extensions veya / Ekstra / Extensions adresinden USB bu iki kexts yerleştirin. Seçiminiz. Ben S / L / E tercih ederim.

Bu dosyaları enjekte sonra, aynı zamanda başlatmak için framebuffer almak için bazı kexts silmek için ihtiyacımız olacak.
Silmek zorunda dosyalar şunlardır;
USB olarak - / System / Library / Extensions /

• GeForce.kext
  • GeForceGA.kext
  • GeForceGLDriver.kext
  • GeForceVADriver.kext
  • NVDAGF100HAL.kext
  • NVDAGK100HAL.kext
  • NVDANV50HAL.kext
  • NVDAResman.kext
  • NVSMU.kext

Ne yazık ki nVidia Optimus osx86 üzerinde desteklenmiyor ve büyük olasılıkla asla. Kalıcı pil performansını artırmak için ama bu farklı bir iş parçacığı için olabilir bir DSDT yama kullanarak nVidia GPU devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca bir MBR bölüm tabloya yüklemek için izin vermek için USB yama ihtiyacımız olacak, benim bu indirmek yapmanız gereken oldukça basit Dropbox .

Bu paketi arşivden ve sonra bu dosyaları USB koymak;
OSInstall.mpkg girer:
USB - / Sistem / Kurulum / Paket / (eskisinin üzerine yazılır.)

OSInstall girer:
USB - eski.)

Bir kez tüm nVidia GPU tabanlı kexts silinmiş ve artık Mac OS X yükleyici içine boot OSInstall kodu yamalı - You umuyoruz. d;

Installer itibaren dilinizi seçin ve sonra devam etmek gerekir.

Daha sonra Kamu tıklayın - Eğer sabit diskinizde benim tıklayarak tüm sabit sürücüyü biçimlendirmek gerekir Buradan> Disk Utility ... "ST950 500.11GB ..." oldu Sonra sonra Seçenekler "emin sizin bölüm düzeni oluşturma" Bölüm "tıklayarak "bu MBR biçimlendirilir. Sonra tüm Mac OS X Mountain Lion yüklemek için hazırsınız. Kendine bir kahve al ve 20-30 dakika kadar bekleyin.

Mac OS X Dağ Aslan yüklendikten sonra tekrar bu sinir bozucu nVidia kexts silmek için tek kullanıcı modu önyükleme zorunda olacak. Yani Chimera bootloader de yazdığınız-v-s gerekir.
Eğer beyaz yazma bir çok göreceksiniz, bu iyi!
Bir kez durdu ve aşağıdaki yazmanız gereken bazı giriş bekliyor;
1. Fsck-fy
2. Mount-uw /
3. Cd / System / Library / Extensions /
4. Rm-rf GeForce *
5. Rm-rf NV *
6. yeniden

Daha sonra Chimera ve-f-v kullanarak bu kez önyükleme geri yeniden gerekir.
Bu Mac OS X Hoş Geldiniz ekranı için alınması gereken!
Dilediğiniz gibi oradan, sizin Hackintosh kurmak. Bir kez masaüstü Dropbox benim arşiv kullanımı ve bu arşiv her kext yüklemek ulaşır.
Eğer tüm kurduğunuzda yeniden başlatın. Sonra ayarlanmalıdır! İşte bu olmalıdır.

Denemeden bilemeyiz... Rehber retail kurulum ile hazırlanmış... Düzgün yönergeleri uygulaman lazım... Biraz uğraştıracak seni.

Hocam lütfen Google Translate koymayın. Gerçekten rezalet tercüme ediyor ve forumu çöplüğe çeviriyor ;) Hayır normalde daha iyi çevirebilir ama sürekli yanlış öneri yapan aptal insanımız yüzünden servis piç olmuş durumda. Version kelimesini versiyon diye çeviriyor, şaka gibi.

Benim gösterdiğim önerme, yani insanlar profesyonel çeviri istiyorlar, ama Amerika'da 20 yıl yaşamış biri gelsin çevirsin bu yöntemi, yapabilecek insanın becerisiyle-hevesiyle ve gördüğünü uygulayabilme yeteneğiyle doğru orantılıdır... Demek istediğim ingilizce bilgisinin mükemmelliğinden ziyade birçok kurulum yapmış olmak, ve el becerisi... Her Latince bilen doktor olamayacağı gibi her ingilizce çevirmende hackintosh kuramaz... Forum üyelerinin yapacakları tek şey örnek kurulumlar izlemeleri... İnternette Rus Hackintosh severin kendi makinesine (N56VZ) kurulumunu internette paylaşmış "Rusça"... Rusça bilmeye gerek var mı? Hayır... Olabildiğince yalın anlatımla Rehber hazırladıklarından, forumdaki arkadaş rahatça kendi N56VZ Asus Laptobuna kurulum yaptı...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de indirdim ml3u uefi destekliyor ama boot edemiyorum bir türlü. Ne yapmaıyım. Etrafımda yakınlarda hiç mac os X yok. 8 gb usb ve iatkosml3u var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı