Acer Aspire V3-571G oyun performansı?

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Şubat civarında yeni bir dizüstü bilgisayar aldım. Acer Aspire V3-571G Intel Core i7-3630QM 2.4 GHz, Nvidia GeForce GT 730M 4GB,16 GB Ram, 1TB HDD. 1366x768 çözünürlüğü var bilgisayarın. Ayrıca HDD 5200 RPM. Battlefield 3 Premium Edition sahibiyim ve Medium da 45-65, High da 30-45, Ultrada 30-35 arası FPS alıyorum. High ve Ultra’da FPS çok çok fazla değiştiği için ''akıcı oyun'' deneyimini pek yaşayamıyorum. Tomb Raider, AC3, Metro:Last Light vb. oyunları çok rahat oynayabiliyorum 45-80 FPS arası. Windows 8 yüklü bu arada ve muhteşem. Laptoptan memnunum ve Battlefield 4 ve CoD:Ghosts ön sipariş ile almak istiyorum. Sizce Battlefield 4'ü bu bilgisayarda rahatça oynamam mümkün mü? Teşekkürler.

Sanırım şöyle demem gerekiyor: “4 GB ekran kartı! 16 GB RAM! Vay canına!” Ama pek sanmıyorum. Bu bir oyun bilgisayarı değil ve bu yüzden de çok değil 6 ay sonra ısınma ve FPS düşüşleriyle boğuşuyor olacaksın. Ayrıca GT730 gibi giriş seviyesi bir ekran kartına 4 GB bellek atayan zihniyeti alkışlıyor, laptopa 16 GB gibi gereksiz bir RAM takan düşünceye ise altın madalya takmak istiyorum. Bunlar bu cihazla güzel günlerin. Keyfini çıkarmaya bak. Çünkü bu PC ile BF4’ü karşılayabileceğini hiç sanmıyorum. Oyunu oynarsın, ama ısınma sorunları çok başını ağrıtacak diye düşünüyorum. Gereksiz ekran kartı ve sistem belleğine para harcamaktansa gerçek bir oyun dizüstü bilgisayarı alsaydın daha iyi ederdin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı