Acer Aspire V3-571G oyunlarda takılma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Mayıs ayı civarında yeni bir diz üstü bilgisayar aldım:

• acer aspire v3-571G
  • intel core i5 3230M 2,6GHZ TURBO BOOST 3,20 GHZ
  • NVİDİA GEFORCE GT730 M 4GB DEDİCATED VRAM
  • 12 GB DDR MEMORY
  • 1000 GB HDD

Özelliklerinde windows 8 işletim sistemli bilgisayar aldım.

Windows 8 ilk baslarda cok guzel gelıyordu fakat işim dolayısıyla kulladıgım programlar bilgisayarımda calısmıyordu.
Bu yuzden bende bir bilgisayarcıya gidip windows 8'i windows 7 ultimate donusturdum. Bu sefer kendı kullandıgım bilgisayar programları dogruluta calısıyor fakat;

• nfs most wanted
  • pes 2013
  • gta 4
  • test drıve unlimated 2

gibi oyunlarda takılmalar basladı. Oyunlar takıldıktan sonra bilgisayarım kendını kıtlıyor ve komple bilgisayarı kapatmadan sorunum da çözülmuyor.

Sizce bu olayların sebebi nedir?

TEŞEKKÜRLER...

SERHAT HEPTERLİKÇİ

Yani diyorsun ki mahalledeki bakkal Acer'dan daha zeki. O yüzden 8'i sildirip 7 kurdurdum.

Şimdi ilke etapta bu sistem bir oyun sistemi değil, onu belirteyim. Oyun oynatır mı, oynatır ama oyun bilgisayarı değil. 12 GB RAM nedir? 12 GB olunca nirvanaya falan mı çıkıyor? Tamamen gereksiz. 6 GB üstü tamamen gereksiz. Windows 7'yi silin ve Windows 8.1 kurun:

https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Kurmadan önce BIOS'u güncelleyin. Isınma sorunu olmadığından emin olun.

Yani diyorsun ki mahalledeki bakkal Acer'dan daha zeki. O yüzden 8'i sildirip 7 kurdurdum.

Şimdi ilke etapta bu sistem bir oyun sistemi değil, onu belirteyim. Oyun oynatır mı, oynatır ama oyun bilgisayarı değil. 12 GB RAM nedir? 12 GB olunca nirvanaya falan mı çıkıyor? Tamamen gereksiz. 6 GB üstü tamamen gereksiz. Windows 7'yi silin ve Windows 8.1 kurun:

https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Kurmadan önce BIOS'u güncelleyin. Isınma sorunu olmadığından emin olun.

:D :D Katılıyorum abi bu konuda bende aynı düşüncedeyim . Bu bakkal amcalar çok bilmiş.
Windows 8 'e insanlar niye bu kadar tepkili , arkadaş hiç bi programı açamıyodum demişsin bence o konu imkansız değil sadece sen uğraşmamışsın (ki çok ta uğraşılacak bir şey olduğunu sanmıyorum Windows 8 o kadarda uğraştırmaz :D )
Ram bence de fazla gerçi senin ne tarz bir işle uğraştığını bilmediğim için bu konuda pek yargıda bulunamam ama gerçekten fazla :D
Oyunlardaki kasma sorunu olabilir bu sistem bir oyun sistemi değil , sadece biraz düşük ayarlarda oynarsan pek sorun kalmaz . Ekran kartını güncel tutmakta da fayda var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı