Acer Aspire V3-571G PES 2014 Sorunu

gokhanu

Hectopat
Benim sistemim;

Acer Aspire V3-571G
Intel Core i53230M 2.60 T.bost 3,2ghz
Nvdıa ge force GT 730M with 4 GB VRAM
12 GB DDR3 RAM
1000 GB HDD

Notebook'un özellikleri bunlar pes 2014 ü yüklemiştim. Bilgisarınız bu oyunu çalıştırmak için minumum sistem gereksinimlerini karşılamıyor video kartınız gerekli özelikleri taşımıyor diyor. ( GPU:RAM 512 MB.
burda ne demek istiyor ?

Ekran kartı değiştirmek mi gerekli yoksa başka bir problem mi var ? Ayrıca bu notebookta ekran kartı değişir mi. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ekran kartın "paylaşımlı" olarak kullanıyor sanırım RAM'i, yani fiziki olarak GPU'nun kendi üzerinde 512mb var ve kalan 3xxx mb'yi sistemin 12GB Ram'inden ödünç alıyor. Laptop satın alırken sıkça yaşanan bir hata bu, fiyata direkt yansır.

GPU genelde değiştirilemez, seninkisi de değiştirilemez gözüküyor - anakartına direkt gömülü (lehimli). Bir de ekran kartınız GPU 630 gözüktü benim baktığımda, siz 730 yazmışsınız, hatalı olabilirim.

Ama windows 8 kullanıyorsanız - ki benim bilgim dahilinde değil, bu RAM paylaşımında bir numara çekilebilebilir.

Intel HD4000 ile açıyordur oyunu. Sağ tıklayıp Grafik işlemciyle çalıştır kısmından Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi'ni seçerseniz sorun kalmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı