Acer Aspire V3 772G "Whea_Uncorrectable_Error" mavi ekran sorunu

FurkanGmK

Kilopat
Yer
Turkey
Acer Aspire v3 772G GTX 850M ekran kartlı laptop bulunmakta. Bu laptopa Warframe adlı oyunu indirip oynadıgımda şarj adaptörü çıkarıp takma sesi geliyor ve işlemcinin hızı 0.77'ye düşüyor ve oynamaya devam edersem mavi ekran veriyor. Bu hatanın sebebinin şarj adaptöründen olma ihtimali var mıdır? Çünkü laptopun bataryasının üzerinde 6.32 amper yazdıgı halde biz 4.22 amper kullanıyoruz, bundan olabilir mi sıkıntı yoksa donanımsal mı? Teşekkürler.

Bataryanın üstünde yazan kapasitesidir, düşük olursa daha az gider. Eğer adaptörün orjinalinde yazan akım değerinden düşük bir adaptör kullanıyorsanız, sorun olur.

Evet dediğiniz gibi düşük amper ile şarj ediyordum, sıkıntıda bu yüzden olmuş olmalı.
@Murat5038 Minidump dosyalarını paylaşamıyorum. Çünkü mavi ekranı verdikten sonra Minidump dosyaları kayıt edilirken %0'da takılı kaldı ben de düğmesinden kapatmak zorunda kaldım. Eğer bir daha aynı hatayı verirse paylaşacağım.
@Silinen üye Ayrıca pardon bataryanın üzerinde 6.32 yazmıyor. Bataryayı çıkarttıktan sonra bataryanın takma yerinde yazıyor bataryanın üzerinde değil yani.

Son düzenleme:
Evet dediğiniz gibi düşük amper ile şarj ediyordum, sıkıntıda bu yüzden olmuş olmalı.
@Murat5038 Minidump dosyalarını paylaşamıyorum. Çünkü mavi ekranı verdikten sonra Minidump dosyaları kayıt edilirken %0'da takılı kaldı ben de düğmesinden kapatmak zorunda kaldım. Eğer bir daha aynı hatayı verirse paylaşacağım.
@Silinen üye Ayrıca pardon bataryanın üzerinde 6.32 yazmıyor. Bataryayı çıkarttıktan sonra bataryanın takma yerinde yazıyor bataryanın üzerinde değil yani.

Şarj etmekte sıkıntı olmaz düşük olsa da ama oyun oynarken çok akıma ihtiyaç duyacağı için yetmeyebilir. Üstü olursa sorun olmaz, altı olursa sorun olabilir. Mavi ekran bundan mı bilemem. Siz yine verirse minidunb'ı paylaşın hocam baksın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı