"Acer Care Center hizmeti henüz başlatılıyor" hatası

Başka belirgin özelliği yok programın sırf batarya sabitleme için kuruyorum. Quick Access'de USB taktığım tek yerde kapalı iken güç çıkışını kapattım pil tüketmesin diye. Programları ayrı yapmışlar çok gıcık oluyorum. Lenovo gibi vantage tarzı yapsa fan ayarları, güç ayarları vs tek yerden ayarlansa. Care Center güncelleme bile bulamıyor adam gibi güncelli olsa bile zaten Windows artık kendi güncelliyor o kadar eski tarih ki bunların yayınladığın Windows bile artık ondan günceli ve aynı sürümü yüklüyor.

Aynen öyle adamların doğru bir yazılım çıkaramıyor AMD geçti bunlar. :D milattan kalan sürücüleri saklamaları cabası böyle oyuncu üst segment cihazlara önem verseler bari giriş seviye Aspire falan değil bu cihazlar sürekli kullanılan aktif güçlü cihazlar.

@Phoenix055 bunu kendi elimle koydum oraya başlamadı ben de kendi %100 kesin çözümü attım bazı arkadaşlarda işe yararsa iyi olur. Program kendi kurarken ayarlaması gerekirken biz ayarlıyoruz yine Acer klasiği. Adamların forumunda doğru desteği yok bizim gibi kullanıcılar takılıyor orada yardım etmeye çalışıyor, TR desteği Şikayetvar'a bakmıyor çok sıkıntı bu kadar güzel cihazları varken müşteri deneyimleri kötü olması.

Laptop açıldıktan 30 saniye sonra köşeye simgesinin gelmesi gerekiyor. Dikkatli bakın.

Bekledim ama gelmemişti başlangıca eklemiştim. Uygulama tıklayıp açılmasında sorununu da ikinci attığım video ile çözüp kısayolu da ilk video gibi yaptım düzeldi.
acaba sen sonuna .vbs koyduğun halde .txt olarak kalıyor olmasın?

@Phoenix055 Ben kısayolunu başlangıç klasörüne eklemiştim öncelik yüksek ayarlamıştım sizin kod ile yazmamıştım belki ondan olabilir. Ben sorunum siz yazmadan önceki günlerde çözmüştüm yine temiz format veya yazılım kurulumda aynı sorunu yaşarsam sadece sizin söylediğinizi denerim.

Alternatif çözüm için teşekkürler daha kısa olur sizinkiyle oluyorsa.

Başlangıçta herhangi bir Care Canter kısayol yok ama videoda ki gibi yapılırsa eskisine göre bilgisayar açıldığı gibi açılıyor 30 saniye falan beklemek yok. Sonuçta HDD yok, açılma hızını etkilemiyor.

@Phoenix055 Peki Realtek ses sürücüsünü kurarken neden temiz kurulumda DTS yazılımları dahil sorunsuz kurarken sonra ileride bilgisayarda her şey kurulmuş ve sesle ilgili sorun yaşayınca tekrar Realtek denerken sistem yolu bulunamıyor hatası veriyor bunu engelleyen nedir? Bunun hakkında konu açmıştım.

Son düzenleme:
@Phoenix055 ben kısayolunu başlangıç klasörüne eklemiştim öncelik yüksek ayarlamıştım sizin kod ile yazmamıştım belki ondan olabilir. Ben sorunum siz yazmadan önceki günlerde çözmüştüm yine temiz format veya yazılım kurulumda aynı sorunu yaşarsam sadece sizin söylediğinizi denerim.

Alternatif çözüm için teşekkürler daha kısa olur sizinkiyle oluyorsa.

Başlangıçta herhangi bir care canter kısayol yok ama videoda ki gibi yapılırsa eskisine göre bilgisayar açıldığı gibi açılıyor 30 saniye falan beklemek yok. Sonuçta HDD yok, açılma hızını etkilemiyor.

@Phoenix055 peki Realtek ses sürücüsünü kurarken neden temiz kurulumda DTS yazılımları dahil sorunsuz kurarken sonra ileride bilgisayarda her şey kurulmuş ve sesle ilgili sorun yaşayınca tekrar Realtek denerken sistem yolu bulunamıyor hatası veriyor bunu engelleyen nedir? Bunun hakkında konu açmıştım.

Sonradan kurarken Windows güncellemelerini kapatıp, DDU ile ses sürücüsünü kaldırıp sonra kurulum yapmayı deneyin.

DDU ile ses sürücüsünü kaldırıp sonra kurulum yapmayı deneyin.
Öyle yapınca böyle hatayı yine alıyordum. Ses sürücü kurulu iken Realtek kurulum başlatınca kurulu sürücü varsa kaldırıyor bilgisayarı yeniden başlatıyor ve sonra ekran açılınca kurulum ekranı açılıp kurulum hatasız ilerleyip gerçekleşiyor ama Acer DTS sürücüleri kurmuyor. Temiz kurulumda ilk ses sürücüleri ile uğraşınca aynı Realtek sürücü programı kurarken hatada vermiyor ve Acer DTS sürücüleri kurulumunu da yapıyor. Siz de Acer Nitro 5 kullanıyorsunuz sanırım hiç böyle bir olayla karşılaştınız mı? Ha DTS ile ilgili uygulamaları varsa kaldırmadan önce onları da kaldırıp deniyorum.

Sonradan kurarken Windows güncellemelerini kapatıp
Güncellemeleri de kapatıyorum kaldırmadan önce.

Son düzenleme:
Öyle yapınca böyle hatayı yine alıyordum. Ses sürücü kurulu iken Realtek kurulum başlatınca kurulu sürücü varsa kaldırıyor bilgisayarı yeniden başlatıyor ve sonra ekran açılınca kurulum ekranı açılıp kurulum hatasız ilerleyip gerçekleşiyor ama Acer DTS sürücüleri kurmuyor. Temiz kurulumda ilk ses sürücüleri ile uğraşınca aynı Realtek sürücü programı kurarken hatada vermiyor ve Acer DTS sürücüleri kurulumunu da yapıyor. Siz de Acer Nitro 5 kullanıyorsunuz sanırım hiç böyle bir olayla karşılaştınız mı? Ha DTS ile ilgili uygulamaları varsa kaldırmadan önce onları da kaldırıp deniyorum.

Güncellemeleri de kapatıyorum kaldırmadan önce.
Realtek kurunca DTS'ler gelmiyor. Klasörden yüklemek gerekiyor. Acer Nitro grubu var. Orada bütün modeller için driver kurulumları adım adım yazıyor. Orada bir hata yapıyor gibisin.

Orada bir hata yapıyor gibisin.
Realtek kurulumda o klasör seçmişler hocam. Kurmazsa o zaman temiz kurulumda neden kuruyor?

Realtek kurunca DTS'ler gelmiyor.
O DTS değil yanlış anladın sürücüleri diyorum yazılım bileşenleri. Yazılım bileşenleri yükleme sebebi Microsoft mağazasından yüklüyor ve lisanslıyor. Aynı şekil Killer yazılım bileşeni yükleyip mağaza Killer yönetim aracını yüklüyor. Yüklediği sürücüler bunlar demek istiyorum diğer uygulamaları zaten mağazasından veya Acer sitesindeki DTS uygulamaları yükleyebilirsin ki zaten güncelliyor Microsoft mağazası Acer sitesinde ki DTS uygulamaları eski. Yani Realtek DTS uygulaması yüklemiyor, yazılım bileşenlerin sürücülerini yüklüyor.

1635013562150.png

Acer Nitro grubu var. Orada bütün modeller için driver kurulumları adım adım yazıyor. Orada bir hata yapıyor gibisin.
Burayı aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Realtek kurulumda o klasör seçmişler hocam. Kurmazsa o zaman temiz kurulumda neden kuruyor?

O DTS değil yanlış anladın sürücüleri diyorum yazılım bileşenleri. Yazılım bileşenleri yükleme sebebi Microsoft mağazasından yüklüyor ve lisanslıyor. Aynı şekil Killer yazılım bileşeni yükleyip mağaza Killer yönetim aracını yüklüyor. Yüklediği sürücüler bunlar demek istiyorum diğer uygulamaları zaten mağazasından veya Acer sitesindeki DTS uygulamaları yükleyebilirsin ki zaten güncelliyor Microsoft mağazası Acer sitesinde ki DTS uygulamaları eski. Yani Realtek DTS uygulaması yüklemiyor, yazılım bileşenlerin sürücülerini yüklüyor.

Eki Görüntüle 1196671

Burayı aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bendeki ses sürücüsü ve içeriği şu şekilde: Audio_Realtek_6.0.9180.1_W11x64\Win64\Thirdparty
Buradaki klasörlerin hepsine tek tek girip bakarsan hepsinde. İnf kurulum dosyaları var. Bunları Realtek setuptan kurduğunda kurmuyor nedense. Buradan tek tek sağ tık yapıp yükle yaparsan oradakiler gelir.

Bunları Realtek setuptan kurduğunda kurmuyor
İşte temiz kurulum ile yeni format atılmış ses DTS sürücüleri kurulmamış olunca Realtek kuruyor o söylediğin klasör içindekilerinde, ben öyle kurdum en son. Her şeyi kurup ileride tekrar denersen Realtek ile ses sürücü varsa kaldırıp yeniden başlatıp yalnız ses sürücülerini kuruyor klasör içerisinde ki CMD ile kurulum çalıştırıp DTS yazılım bileşenler sürücülerini kurabilirsin ancak ya da DDU ile kaldırıp deneyince direkt Realtek setup ile kurulum gerçekleşmiyor söylediğim hata çıkıyor ekrana.

Geri
Yukarı