Acer Care Center pil şarj sınırı özelliği

Bende acer A315-34 var malesef bu özellik care centerde yok.Bunu nasıl yükleyebileceğimiz veya aktif edeceğimizi bilen kimse yok mu?Sürekli şarja takılı kullanmak istemiyorum laptop piline zarar veriyor.

yokmuş malesef bende de 43 var ama 44 üstünde varmış bir tek
Lenovonun bütün modellerinde vantage ile kullanılıyor sınırlama özelliği.Acera yakışmadı bu.Muhtemelen bios ile alakalı bir durum gibi.Bios güncellemsiyle isteseler bu özelliği hepsinde aktif edebilirler.Szi nereden öğrendiniz 44 üstünde olduğunu?

Lenovonun bütün modellerinde vantage ile kullanılıyor sınırlama özelliği.Acera yakışmadı bu.Muhtemelen bios ile alakalı bir durum gibi.Bios güncellemsiyle isteseler bu özelliği hepsinde aktif edebilirler.Szi nereden öğrendiniz 44 üstünde olduğunu?
evet lenova var evde bir tanede onda var harika bir özellik. forumlarda okumuştum daha önce sonra uğraşmadım bıraktım

evet lenova var evde bir tanede onda var harika bir özellik. forumlarda okumuştum daha önce sonra uğraşmadım bıraktım
Dell var bende onda da var özellik hatta onun daha iyi pil yönetim yazılımı birçok ayar var sınırlamada dahil.Acer,lenovo,dell kullandığım markalar arasında yazılım desteği olarak dell hepsinden açık ara önde.

Bu özelliğin faydası nedir söyleyeyim şu anda 2012 yılında aldığım Lenovo notebook şarj cihazını çıkardığımda ve elektrikler kesildiğinde pil ölmediği için kapanmıyor. Bilgisayarlara en çok zararı elektrik kesintisi veriyor .Bios güncellemede elektrikler kesildiğinde pilde ölü durumdaysa gidip bios yazdırma zorunda kalırsınız veya hard disk gibi diğer donanımlara da zarar vermek durumunda kalırsınız.10 yıllık notebook ful şarjla 1 saatten fazla gidiyor pil koruma modu sayesinde.

Bu özelliğin faydası nedir söyleyeyim şu anda 2012 yılında aldığım Lenovo notebook şarj cihazını çıkardığımda ve elektrikler kesildiğinde pil ölmediği için kapanmıyor. Bilgisayarlara en çok zararı elektrik kesintisi veriyor. BIOS güncellemede elektrikler kesildiğinde pilde ölü durumdaysa gidip BIOS yazdırma zorunda kalırsınız veya hard disk gibi diğer donanımlara da zarar vermek durumunda kalırsınız. 10 yıllık notebook ful şarjla 1 saatten fazla gidiyor pil koruma modu sayesinde.

Hocam benim laptop Acer Nitro 5 bende bu özellik laptopu kapatıp açınca kendiliğinden kapanıyor BIOS güncel Windows 11 nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok minnettar olurum.

Hocam benim laptop Acer Nitro 5 bende bu özellik laptopu kapatıp açınca kendiliğinden kapanıyor BIOS güncel Windows 11 nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok minnettar olurum.
Windows güncellemeleriniz açık mı?Çünkü acer bios güncellemelerini windows üzerinden yüklüyor.Ayrıca bios piliniz sağlam mı?Çünkü bios ayarlarınız eskiye dönüyorsa bios pili bitmiş olabilir.

Geri
Yukarı