Acer E5-553G BIOS'da sanallaştırma özelliği yok

DarwiiNn_1

Centipat
Arkadaşlar işlemcim sanallaştırmayı destekliyor, PC'yi ilk aldığımda BIOS'da sanallaştırma yani VT yazan hiçbir yer yoktu ama sanallaştırma açıktı ve rahat bir şekilde sanal makine kurabiliyordum, geçen sene servise gitti; sanallaştırma kapalı ve BIOS'da hala yok, yani bir şekilde açıktı sonradan kapandı bunu tekrar nasıl açabilirim yardım lazım bayadır uğraşıyorum.

Teknik desteğe yazdım onlar BIOS ile ilgili olduğu için bir işlem yapamıyormuşlar.

İşlemcim: AMD A10-9600P.
PC modeli: Acer E5-553G.
BIOS versiyonu son sürüm.

Aynı bilgisayara sahibim, dediğiniz gibi BIOS'ta birçok ayar görünmüyor. Dahası son BIOS versiyonunda sorun var. Fan çok yavaş çalışıyor belki oyun oynarken fark etmişsindir. Ben şu an bir config dosyası ile fanı manuel kontrol ediyorum. Birde ekran kartını güncelleştirmeyi deneme, hata veriyor. Acer sitesindeki son ekran kartı yazılımını kur en stabil çalışan o. AMD bilgisayardaki harici ekran kartına da yazılım desteğini kesmiş. R8 M445DX olarak görünüyor ama Acer sitesinde bu bilgisayarın ekran kartı R7 M440 olarak yazıyor. Donanım olarak çok iyi yazılım olarak çok kötü bir cihaz. Daha bugün Acer servisini aradım BIOS'ta yer alan sorunu bildirdim ama benden bilgisayarı istediler, bu nasıl saçmalık. Mecburen bu şekide kullanmak zorundayız. Eğer fan sorunu sizde de varsa söyleyin kullandığım programı sizle paylaşabilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı