Acer EG240Y monitörde ölü piksel çıktı

petrichorr

Hectopat
Daha fazla  
n11 desteğe cayma hakkımı kullanabilir miyim diye sordum kurulumu yaptıgım için 2. el kategorisine girmiş acerden iade onayı almam gerekiyormuş bu doğru mu?

n11 desteğe cayma hakkımı kullanabilir miyim diye sordum kurulumu yaptıgım için 2. el kategorisine girmiş acerden iade onayı almam gerekiyormuş bu doğru mu?

Servise yolla, garantiyle belki sıfırını yollarlar satıcıyla uğraşmazsın
Yollamazlarsa arıza raporu verirler, onunla iade edebilirsin

N11 Tıraşı kessin, çamaşır makinesi mi bu kurulum yapıldı diye iade edilemiyor. 14 Güne kadar ürüne zarar vermediğiniz sürece paşalar gibi cayma hakkınız var, ürünü geri gönderin ve itiraz ederlerse de tüketici heyetine başvurun. Normalde kulakiçi kulaklığın iadesi yapılamamasına rağmen ben iki kez cayma hakkımdan faydalandım, durum satıcının işgüzarlığıyla bağlantılı.

N11 desteğe cayma hakkımı kullanabilir miyim diye sordum kurulumu yaptığım için 2. el kategorisine girmiş Acer'den iade onayı almam gerekiyormuş bu doğru mu?

Servise yollamak bir şeyi değiştirmeyebilir. Neden derseniz belli bir ölü piksel olması gerekiyor (3-4adet ) ve birbirine yakın falan olması gereken prosedürleri mevcut. Keşke Amazon'dan alsaydınız.
Ekran görüntüsü 2021-10-16 164216.png

Servise yolla, garantiyle belki sıfırını yollarlar satıcıyla uğraşmazsın
Yollamazlarsa arıza raporu verirler, onunla iade edebilirsin
Servis 5 ölü piksele kadar kabul etmiyor hocam.
Servise yollamak bir şeyi değiştirmeyebilir. Neden derseniz belli bir ölü piksel olması gerekiyor (3-4adet ) ve birbirine yakın falan olması gereken prosedürleri mevcut. Keşke Amazon'dan alsaydınız.
Eki Görüntüle 1190725

Fiyattan dolayı N11'den aldım maalesef ne yapmalıyım sizce hocam, hiç ölü pikseli karıştırmadan cayma hakkımı kullanmak istiyorum deyip geri mi yollasam?

Servis 5 ölü piksele kadar kabul etmiyor hocam.

O zaman 1 piksel sağlama giriyor demektir
Bence servisi ara bir danış daha sağlıklı olur, geri iade edebilirsiniz derlerse direk geri yollarsın (bir mail istersin), önce bize yollayın kağıt verelim derlerse onlara yollarsın.

Ben m2 disk almıştım bozuk çıktı, arena bilgisayarı aradım kargo takip nosu verdiler, 1 gün sonra yenisini yollamışlardı.

Servisten kağıt alman cayma hakkını kullanmanda yardımcı olur.
Büyük ihtimal satıcı kabul etmeyecek, böyle bir durumda kalırsan E-Devlet üzerinden THH başvurusu yapılıyor.
Faturasını, Servis Kağıdını vs. ekleyip online başvurunu yaparsın, %99 olumlu sonuçlanıyor zaten.

Şimdi sikayetvar.com'dan baktım da :)

Sanırım o monitörü sana yollamışlar, istersen sikayetvar.com'dan bir şikayet aç.
Ama önce soru sor kısmından satıcıya üründe ölü piksel olduğunu ve iade etmek istediğini söyle.

Servisten kağıt alman cayma hakkını kullanmanda yardımcı olur.
Büyük ihtimal satıcı kabul etmeyecek, böyle bir durumda kalırsan E-Devlet üzerinden THH başvurusu yapılıyor.
Faturasını, Servis Kağıdını vs. ekleyip online başvurunu yaparsın, %99 olumlu sonuçlanıyor zaten.

Şimdi sikayetvar.com'dan baktım da :)

Sanırım o monitörü sana yollamışlar, istersen sikayetvar.com'dan bir şikayet aç.
Ama önce soru sor kısmından satıcıya üründe ölü piksel olduğunu ve iade etmek istediğini söyle.
Malzeme kalitesi de pek tatmin etmemişti onu gerekçe ederek cayma hakkımı kullanmak istediğimi söyleyerek mail attım bakalım. Kabul etmezlerse ona göre aksiyon alayım.

Geri
Yukarı