Acer laptop 16 GB RAM vs 24 GB RAM takmak

Hermitus

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, şu an bende 16 GB tek slot RAM var. Şimdi ben bunu servise (Acer Teknik servisi) gönderip içindeki RAM'i çıkarttırsam ve sonra o RAM'i satarsam ürün garanti kapsamından çıkar mı?
Diyelim ki çıkmadı, ben oradan gelen parayla 2x8 RAM alacağım. Bu 1. seçenek. 2. seçenek ise ben 8 GB RAM daha alıp 16+8 24 GB RAM yapacağım. Ama bu seçenek pek mantıklı değil gibi çünkü uyumsuz çalışır diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım? Gönül isterdi 16x2 yapayım ama tek slot 16 GB RAM en az 800 civarı. Buna şu an bütçem yetmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer 8 GB RAM alırsanız. 16 GB raminizin 8 GB'lık kısmı yeni aldığınız 8 GB RAM ile Dual çalışır. 16 GB'lığın geri kalan 8 GB kısmı ise Single çalışır. Yani RAM'leriniz Flex şekilde çalışır herhangi bir uyumsuzluk olmaz, ancak RAM kullanımınız yükseldiğinde ise stabillik azalabilir.

Eğer 8 GB RAM alırsanız. 16 GB raminizin 8 GB'lık kısmı yeni aldığınız 8 GB RAM ile Dual çalışır. 16 GB'lığın geri kalan 8 GB kısmı ise Single çalışır. Yani RAM'leriniz Flex şekilde çalışır herhangi bir uyumsuzluk olmaz, ancak RAM kullanımınız yükseldiğinde ise stabillik azalabilir.

Hocam servisi aradım 16+8 yapmak bazı modellerde uyumsuzluk yapıyor mavi ekran veriyor dedi. Şu an sınavlarım var en iyisi seneye bunu satıp 2x8 yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı