Acer laptop ekranında kararma

Racnes

Decapat
Daha fazla  
Ekranım görselde olduğu gibi. Sağ alt kararma var ama tamamen kayıp değil yani gözüküyor ama parlaklık düzelmiyor. BIOS ekranında da aynısını veriyor yani yazılım ile alakalı değil ve işin garip yani elimle soldan gerdirince düzeliyor. Paneli çıkarıp karton soktum ancak çok ama çok kaba durdu ve en küçük oynamada parlaklık azalıp düzeliyor.

Sizin başınıza geldi mi? Tamirciye goturun demeyin, kendim goturdum adam bana ekranın değişeceğini ve bir parçanın yandığını söyledi ancak sorun üste belirdiğim gibi aslında düzeltilebiliyor.

IMG_20211124_233226.jpg
IMG_20211124_232601.jpg
IMG_20211124_233619.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranım görselde olduğu gibi. Sağ alt kararma var ama tamamen kayıp değil yani gözüküyor ama parlaklık düzelmiyor. BIOS ekranında da aynısını veriyor yani yazılım ile alakalı değil ve işin garip yani elimle soldan gerdirince düzeliyor. Paneli çıkarıp karton soktum ancak çok ama çok kaba durdu ve en küçük oynamada parlaklık azalıp düzeliyor.

Sizin başınıza geldi mi? Tamirciye goturun demeyin, kendim goturdum adam bana ekranın değişeceğini ve bir parçanın yandığını söyledi ancak sorun üste belirdiğim gibi aslında düzeltilebiliyor.

Eki Görüntüle 1225032Eki Görüntüle 1225034Eki Görüntüle 1225036

Panelin LED'lerinde temassızlık var. Tamir edilmesi mümkün ancak işinden anlayan birine götürmeniz lazım.

Bilgisayar tamircisi değil de televizyon tamircisine falan mı götürmem lazım sonuç onlar daha çok ekranla uğraşıyorlar.

LCD'yi kendiniz söküp götürebilirseniz bence daha iyi olur. Nedeni ise laptopun kasasına zarar verebilirler ekranı sökmek için. Sadece bir öneri. Dediğiniz gibi televizyoncular halledebilir.

LCD'yi kendiniz söküp götürebilirseniz bence daha iyi olur. Nedeni ise laptopun kasasına zarar verebilirler ekranı sökmek için. Sadece bir öneri. Dediğiniz gibi televizyoncular halledebilir.

En iyisi ben bir öyle deniyeyim.

Eğer güvenebileceğiniz bir tamirci falan yoksa doğrudan Acer teknik servisine götürebilirsiniz.

Yani şu anlık tek aklıma televizyoncu geliyor güvenebileceğim başkada yok olmazsa servis yoluyacağım umarım çok pahalıya patlamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı