Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-55 performans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci

Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?
"Hahaha" emojisi atan arkadaşlar komik olan nedir ? Bu tür anlamsız emoji atanlara ceza verilmeli.

Siz hangi oyunda ne değerler alıyorsunuz ? CS GO olsun FIFA benzeri oyunlarda. Sıcaklıklar ne durumda ?

YouTube'tan baktığınız inceleme ürünü orijinal 1660 Ti sizdeki MAX-Q versiyonu olabilir bu da yaklaşık %15 daha az performans demek. İmkansız aynı ürün demeyin bazen aynı ürünün farklı konfigrasyonları yapılabiliyor aynı özelliklere sahip i5 10300H versiyonuda var mesela ürünün. Size önerim bu konuyu biraz araştırmanız ekran kartının MAX-Q olup olmadığını gösteren programlar var internette bakabilirsiniz. Ayriyeten AIDA64 ile stres testi yapmanızı tavsiye ederim GPU ve CPU kullanım yüzdeleri ve sıcaklık değerlerine tam yük altındayken bakmak lazım.
Kesin olarak 1660 Ti. Şu an zaten CS GO ve FIFA yüklü değil. Ancak Forza Horizon 4 Ultra ayarlarda 80-100 FPS aralığında. Ayrıca Shadow of the Tomb Raider'da da yine bütün ayarlar en yüksek iken kendi benchmark aracı ile 67 FPS sanırım bu değerlerde sorun yok. İlerleyen zamanda FIFA ve CS GO'yu da test edeceğim ama bu iki oyun dışında şimdilik bir sorun yok.

Kesin olarak 1660 Ti. Şu an zaten CS:GO ve FIFA yüklü değil. Ancak Forza Horizon 4 Ultra ayarlarda 80-100 FPS aralığında. Ayrıca Shadow of the Tomb Raider'da da yine bütün ayarlar en yüksek iken kendi Benchmark aracı ile 67 FPS sanırım bu değerlerde sorun yok. İlerleyen zamanda FIFA ve CS:GO'yu da test edeceğim ama bu iki oyun dışında şimdilik bir sorun yok.

Sen başta dediğim gibi Snappy Driver Installer ile bütün sürücülerini güncelle. Bana sürücü ile alakalı gibi göründü.

Sen başta dediğim gibi Snappy Driver Installer ile bütün sürücülerini güncelle. Bana sürücü ile alakalı gibi göründü.
Şu an tüm sürücüler güncel. İki gün önce sıfır kurulum yapmıştım zaten.
CS GO'da tekrar denedim maalesef 90-100 FPS alıyorum maksimum grafikler ile DUST 2'de. Aynı zamanda GPU kullanımı %40 civarında. Bu konuda ne yapabilirim ? Forza Horizon 4 ve Shadow of the Tomb Raider'de benchmark değerlerinde FPS alıyorum.

Şu an tüm sürücüler güncel. İki gün önce sıfır kurulum yapmıştım zaten.
CS:GO'da tekrar denedim maalesef 90-100 FPS alıyorum maksimum grafikler ile DUST 2'de. Aynı zamanda GPU kullanımı %40 civarında. Bu konuda ne yapabilirim? Forza Horizon 4 ve Shadow of the Tomb Raider'de Benchmark değerlerinde FPS alıyorum.

Normalde kaç FPS almanız lazım hocam CS:GO'da? Dual Channel bu kadar etki ediyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normalde kaç fps almanız lazım hocam CS GO da? Dual Channel bu kadar etki ediyormu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam normalde Technopat testindeki gibi 180-200 FPS almam lazım, ben o kadar da istemiyorum aslında 144 Hz paneli verimli kullansam yeterli ancak dalgalanmalar da fazla. BirBirkaç ayar daha yaptım şimdi 100-200 arası dalgalanıyor. Stabil değil bir anda 100 bir anda 150 oluyor ama ortalama 120-130 FPS.

Hocam normalde Technopat testindeki gibi 180-200 FPS almam lazım, ben o kadar da istemiyorum aslında 144 Hz paneli verimli kullansam yeterli ancak dalgalanmalar da fazla. BirBirkaç ayar daha yaptım şimdi 100-200 arası dalgalanıyor. Stabil değil bir anda 100 bir anda 150 oluyor ama ortalama 120-130 FPS.
Hocam siz nasıl Batarya dolumunu kısıtladınız bende acer care center da öyle bi seçenek yok.
1600417960732.png

2 kere sildim internetten tekrar indirip kurdum hocam. Bİdaha deniyim belki bu sefer olur.
Hocam ne durumdasınız ? Ben her oyunda FPS'den bağımsız kasma hissi yaşıyorum. 1660 Ti var ama aldığım performans ve stabil olmama durumundan 1650 performansı bile alamıyorum. Bir RAM bu kadar mı etkiler anlamadım. FPS düşük de olsa stabil oynamak istiyorum ama bir çözüm bulamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı